View Single Post
Staro 23.01.2021., 23:15   #566
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
Pozdrav ekipa. Koristim DS212j sa 2x3TB par godina i za moje potrebe je čist ok. Uglavnom se koristi za pohranu dokumenata, backupa, multimedije, dlna server za telku, te kao torrent mašina.
Tu i tamo me kopka da li da nabavim nešto jače, iako mi realno ne treba . Gledao sam j1900 i slično, ali u međuvremenu sam iskopao stari komp (C2D E8200, 4GB) i puknuo na njega OMV i u virtualku HomeAssistant, a planiram i Plex uskoro. U HA je AdGuard i još neke sitnice, a bit će toga vjeroajtno još. Bilo bi mi zgodno objediniti sve navedeno u jedan uređaj.

Zanima me vaše mišljenje, da li se isplati uzet neki i3 treće ili četvrte generacije koji se nađu za praktički iste novce kao i j1900 na njuški? Mislim da ne bi trebala biti drastična razlika u potrošnji, idle je oko 25W. A u tom slučaju ipak imam malo više snage za dić još neku virtualku ako mi zatreba.

Ispočetka sam planirao stavit xpenology jer mi se sviđa jednostavnost, ali mi se čini da je OMV ipak bolji izbor s obzirom da sam sa linuxom dobar.
Postojeći DS212j bi išao kod staraca za off-site backup i njima za pohranu.
Mac_F je offline   Reply With Quote