View Single Post
Staro 08.10.2010., 02:23   #20
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Ovo je trik pitanje, jel' da?
Ni najmanje. Malo si pretjerao s postotkom.
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Ako netko kupnjom SSD-a dobije WOW efekt, super, zašto ne, ako nekome baš treba, opet super, valjda zna zašto mu treba. Ali mi je apsurdno onda uzrujavati se jer disk "previše" radi. Uostalom, za koliko će mu produžit život? Nije valjda da će krepat za tjedan dana, ako je indeksiranje uključeno. Mislim, kaj. Idem tramvajem na posao da mi se ne troše gume na autu (glupa usporedba, al eto). Kaj ste ga upće uzimali (SSD, ne auto), ak je to toliki problem da se windowsi moraju "optimizirat".
Usput, da budem malo "na liniji" (ontopic), prošvrljajte si po task scheduleru, ima još gro toga za pogasit.
Brkaš par pojmova: korist od jakog IOPS-a SSD-a i procese koje koriste OS-avi da bi povećalo opće performanse sustava. Neki procesi su nepotrebni, neki su i dalje potrebni, ali treba naći što i kako je bitno.
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Stvarno, kad bu se na nekakvoj SOHO mašini potrošilo tih par milja cycle-ova? 5, 10, možda 20 godina?
Ta specifikacija ti je slična MTBF-u HDD-ova, iliti jako "okvirna" prognoza. Kao što bi po tom diskovi trebali trajati desetljećima, tako bi i SSD-ovi trebali trajati godinama, ali praksa pokazuje bitno drugačije stanje, dapače, SSD-ovi se baš i ne mogu pohvaliti velikom i dugotrajnom pouzdanošću (primarno govorim o MLC-ovima).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote