View Single Post
Staro 23.12.2017., 23:30   #62
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nebi ja ovdje krivio samo vozače i skladištare. Ovo je fini zatvoreni krug bez početka i kraja.
Istina je što @goc_mails kaže, nikome nije životna ambicija biti kurir/dostavljač. Onaj tko je dobar i tko se dobro "izveštio" u tom poslu, ode van na isti takav posao za dosta veće pare. Mulj i talog koji dođe raditi je takav kakav je. Bez volje i bez mozga, došo tek toliko da skine starce s kurca, i od nulte sekunde razmišlja kad će dat otkaz i poteže veze za nekakav lezi lebe da te jedem poso. Radim već 15 godina sa takvim ljudima i to mi je poznato. Nisu svi takvi, ali dobra većina novih generacija od 20-30 godina starosti...

Ali isto sto mi je poznato, tu je prisutna i bahatost raznih malih "menađera" i voditelja čiji više ni žnjiravci ne vire van iz direktorovog anusa nego GSS mora po njih unutra koliko su se uvukli u črevo, pljuvajući i cinkareći podređene nebili tako odglumili kako im je stalo do fabrike i njenog posla. Nezadovoljni radnik jedino može uterat toj ekipi onda kada ima najviše posla. U ovom slučaju, 1:0 za (ne)radnike na štetu ljudi koji su nešto negdje kupili.

Tko je kriv? Svi. Od skladištara do učmalog šupka na čelu kompanije. Poanta šefovanja nije samo naređivanje ljudima "daj, brzo, ajmo, zapni". Treba biti i psiholog, napraviti si ekipu, ako ima batina dodati i mrkvu. Ne kažem da je to 100% tako u OE, ali kao osoba koja je promjenila 5 firmi slične ili iste konstitucije, bio sam i radnik i šef, znam što pričam jer je to jednostavno tako. Sa ljudima treba pojedinačno raditi i razgovarati, a ne ako su 2 idiota, 5 ostalih dobrih trpat u isti koš. Time dobiješ 7 idiota i neradnika. Samo da, to se ne uči na večernjim školama menađmenta. To se uči od starih iskusnjara i tijekom staža. Fleksibilnost, ne može biti binarno.

A na kraju, to nije opravdanje zašto ljudi nisu dobili pakete. Kriviti za to samo radnike je isto kao da kažemo da su za propast agrokora krive tete na mesoreznicama jer su par puta dnevno odrezale i bacile prvu šnitu salame koja je lagano siva, pa pomnožimo sve te šnitice i na temelju uzorka od 2 godine dođemo na 2 tone mesa...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote