View Single Post
Staro 18.06.2007., 22:25   #1
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Gigabyte P31/P35 - DS3L/STD/R/P/DS4/DQ6 Thread

Imam veliki problem sa instalacijom drivera za zvučnu na matičnoj. Isto mi se događa i za Microsoft UAA Bus driver for High Definition Audio i Realtek HD Audio Driver. Kad krenem instalirati, one zelene točkice dodju otprilike do 4/5 i zatim instalacija stane i javi mi grešku An error occured.. ili instalacija neuspjela, bla bla bez, ikakvog objašnjenja. Probao sam s driverima koji su došli na CD-u s matičnom, probao sam sa onima s Gigabyteovih i sa Realtekovih stranica i uvijek isto. To sam najprije radio sa WinXP SP1, zatim sam formatirao hard i probao sa WinXP SP2 i naravno ništa. Probavao sam izravno otvarajući instalacijske datoteke, odlazeći na Update driver iz devica managera, Add new hardware i ono prepozna Audio device on high definition bus, tj. kaže found new hardware, ali driver neće instalirati nikako.
Čip je Realtek ALC889a (najnoviji), kojega na reltekovim stranicama nema niti spomenutog, a za driver na CD-u uz matičnu piše da je beta, verzija se vidi na slici. Što mi je još softverski ostalo, a da nisam probao? Zadnje bi bilo nosit ploču na garanciju. E, da, možda prije poslat mail Gigabytu i pitati za savjet.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600

Zadnje izmijenjeno od: prasak. 01.10.2007. u 23:25.
prasak je offline   Reply With Quote