View Single Post
Staro 19.02.2016., 09:03   #5
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Bas da je Athlon rasutrao Intel tamo negdje gore sto si napisao se i nebih slozio. Ovisi na sta mislis.. nije mi se dalo quotat tu kobasicu

Osvrnit cu se samo na encodiranje.

Daklen ja i moj kolega komso se znamo preko 20g. Nismo bili komsije jedno 4g a spletom okolnosti on je prvi selio u jedno mjesto, ja drugo pa on u to moje opet i dan danas se svadajmo sta je bolje imati. Nikada u zivotu nisam imao u kucnoj uporabi AMD a bogme ni on Intela. Obojca smo davne 2002g tj. koja godina sim/tam encodirali sve sto bi nam pod ruku palo sa Balkan Erpa i slicnih grupa, koristio se Vidomi pa Gordian Knot pa Dr.DiviX itd...

Ja sam koristio onda P4 2.66GHz Northwood a on je imo Athlon XP 3200+ Bartona. kako koji nesto encodira dodje kod onoga drugo vidjeti jel brze ili sporije ide kod njega/mene

P4 2.66GHz Northwood brzi...

Onda je on nabavio mobilca Bartona s nekim vrazjim adapterom i znam da ga je spuco na 2.4GHz i bio je nesto brzi od mene. Ja svog oco na 2.8GHz pa smo si bili isti maltene.., jos sam malo zaostajao. Onda je doso onaj Venice Athlon 64 3200+ i bogme tu me isprasio, u to vrijeme kod Intela je mislim izasao Prescott2m i Cedar no kako za Prescott se znalo da je grijalica/pegla iliti toster ja nabavih polovan P4 3.2GHz HT Northwood i u encodiranju opet ja bijase brzi, HT zakon bio

Onda smo obojca malo pauzirali sa nekakvim promjenama procesora dok nije izasao c2d. Ja nabavio E6600 a on Athlon 64 X2 4800+. Ma ni blizu da mi bude...

Kasnije je isao na Athlon 64 X2 5400+ BE pa na Athlon X2 7750 BE isto a ja sam samo dizao lagano svoj E6600 jer je isao do 3.2GHz sa minimalno dodanom voltazom a tek za 3.6GHz sam morao malo bolji hladnjak nabaviti... Obojca se ne igramo uopce ali smo odigrali FarCry i Crysis jer volimo gledat u prirodu Danas je on na A8-5600K FM2 a ja vozam jos uvijek i5 2500K ali vise nista ne encodiramo osim iz dosade nekad.

U globalu AMD nikad nije u generacijskom vremenu/smislu imao proc koji bi bio osjetno nesto brzi od Intela sto se tice encodiranja, ako je i imao bio je bezobrazno skup.

No, u svakom slucaju kada slazem bilo kome racunalo ako se nece encodirati ili neka obrada slika itd... preferiram AMD jer sto se tice igranja ili opcenito surf/film itd AMD je ipak isplativiji i ne osjeti se nikakva razlika u perfomansama naspram Intela u tim zadatcima.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 19.02.2016. u 09:10.
silver_tip je offline   Reply With Quote