View Single Post
Staro 16.01.2012., 00:27   #8
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova

Problem napajanje tj njihove glasnoce je u njihovom ventu, tj u njegovom položaju. Naime svaki vent u napajanju stoji vodoravno, stvarajući pritisak prema gore, a testiranjem par razno raznih (većinom starijih)ventova zaključio sam da je taj položaj nekak najgori, odnosno ležaj najvise zuji u tom položaju.
Baš to, ti ventovi nisu dizajnirani za okrenuti horizontalni položaj...i samo je pitanje vremena kad će se ležajevi počet čut..kao što sam ja imao slučaj na dva corsair napajanja...zato je od prvog dana novi VX 550W okrenut prema gore..tj. vent je u horizontalnom položaju ali krilca venta ne "vise" s ležaja nego nasjedaju na njega svojom težinom...

A i da ne govorim o lutriji s napajanjima (ciljam na Corsair, Seasonic i XFX), na par modela (500-600) kn..se čulo iritantno cviljenje iz napajanja, naravno od zavojnice..i nije tak jednostavno zalit to vrućom plastikom kad se opraštaš s garancijom...nije iritantno, ali se čuje

Isto tako (Corsair, Seasonic i XFX), na par modela sam primjetio s ventova onaj kliking zvuk (Yate loon ventovi svi bili), "normalan" korisnik to neće primjetit...al ja to itekako čujem...

Jedan od ova dva nabrojana (a nekad i oba) problema sam vidio i čuo na svim Corsair, Seasonic i XFX (znači Seasonic) napajanjima...kao što rekoh većina normalnih korisnika ovo neće primjetit (većinom jer psu zaguši buka s ostalih hladnjaka u konfi), ali ja svakako primjetim...

I btw obožavam one F12 Pro PWM (a i TC) ventove od AC-a, okvir na gumicama i apsolutno nikakvi zvukovi s ležaja (imao ih jedno 5-6 komada)...PWM (ovi TC imaju senzor za temperaturu) su i još imaju Y konektor na kablu...a koštaju smješnih 49 kn i to u Linksu..predobra kupnja..naravno stavit ih na manji broj okretaja i postaju apsolutno nečujni...

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 16.01.2012. u 00:33.
skyman je offline   Reply With Quote