View Single Post
Staro 18.09.2020., 20:45   #1534
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Meni se čini TSMC kao "THE" investicija long-run. Možda ne toliko dramatična i potentna, ali sigurnija



A AMD-u nvidia koristi za dizanje cijena

Likovi imaju prejaku taktiku. Pogledaj zadnju generaciju. Puste nvidiju da izbace svoje, napucaju cijene, izađu oni sa jeftinijim čipovima za proizvest sa minimalno manjom cijenom i Nvidia ispada bad guy što se tiče cijena

Navi (RDNA 1.0) su bili znatno manji čipovi od Turing konkurenata, sa jednakom sabirnicom i količinom memorije (prije je AMD ekvivalent imao više memorije i veću sabirnicu), bez dodatnih tehnologija koje su nvidiji pojele dobar dio R&D (RT cores, tensor cores, softverski dio poput DLSS itd.), koštaju 100-200kn manje (ilitiga 5%), i Nvidia skupa, AMD jeftin i "spasitelj"

Zamisli sad da neka RDNA 2.0 sa manjim čipom, na nodeu sa većim yieldovima, "pro forme RT-om", te 256-bitnom sabirnicom prismrdi nvidiji od 320-bita, Nvidija nabije cijene, AMD dođe kasnije i uguzi se za 10% manje, a nvidia pojede sva govna glede cijena


Pomire se da ne mogu skinuti nvidiju sa vrha, ali zato dobro ogule maržu na svojih 25-35% marketsharea i prst u uho bez nekog velikog ulaganja.

Baš me živciraju s tom pizdenjačkom taktikom (koju nitko od medija ne doživljava), ali moram priznati pametno i efikasno. Radeon grupa još ispada najveći baller
TSMC imam od Aprila i postepeno lagano ide gore i imas pravo. TSMC uz ASML naravno jer oni proizvode strojeve koje TSMC koristi za waffere. offtopic off

samo mi najgore sta i da bude AMD-ova grafulja bolja za 50'100 dolara manje, ponovo mi je isplativije uzeti Nvidiinu. ali vecina trzista sta se uopce racuna su entuzijasti i gejmer, ali iskreno pomalo nevazno podrucje za PC. zato su konzole tu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 18.09.2020. u 20:57.
Psycho je offline   Reply With Quote