View Single Post
Staro 14.03.2007., 11:04   #37
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Drugi način koji ja osobno ne preferiram je da stavite na sredinu procesora kap paste (veličine zrna riže) te je pritisnete sa coolerom (ne jako) i tada ga lagano zarotirate da se pasta rasporedi između coolera i procesora! Ne volim ovaj način zato jer ne vidite što ste zapravo napravili i rijetko kada če se pasta ravnomjerno raspodjeliti po cjelom procesoru! Ako radite na taj način, pasta če se raspodjeliti po cjeloj površini procesora tek kada se zagrije i postane malo više "tekuča"! Baš iz tog razloga više volim prvi način koji sam opisao jer imate potpunu kontrolu nad pastom, a što se tiče zmazanih prstiju, to se lagano pere s vodom!
Kod ovog postupka ne postoji šansa od pojave zračnih čepova kao kod poznatih "kartica" ili "prst" postupka. pasti ionkako treba tjedan dana da proradi kako treba pa me ovaj dio niti ne zamara.

Vidio sam puno primjera kako radi kartica, žilet ili prst i kako se sa zrnom riže na sredini procesora snižava temperatura 10-25 stupnjeva. Negdje postoje i fotografije pokojnika iz te serije.

Kao uvjerenog noice freaka me itekeko zanimaju niže temperature. Zato ne koristim prste za razmazivanje ničega. Nije to pekmez pa ti treba nešto s čim bi razmazao po kruhu. pasta ej dovoljno tekuća da se zama razmaže pod pritiskom coolera. I ništa se ne okreče ili zakreće. Smao lagani pritisak rukom na cooler, onoliko koliko i sama kopča pritisne. Postupak dodatno čuva osjetljivu jezgru grafičkih kartica od odlomljivanja jer pasta napravi mali odsojnik dok se cooler ne pričvrsti kako treba.
RAK je offline   Reply With Quote