View Single Post
Staro 06.11.2014., 21:15   #74
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor babobabo Pregled postova
poz
dali moze preporuka za dobar a jeftin (pocetnicki) flux (tekuci i pasta)
te isto tako pastu za lemljenje SMD (63/37)
kod nas ili na netu
hvala unaprijed
Jeftin a dobar je nešto što obično neide zajedno, a nešto kao početnički flux jednostavno ne postoji, flux je bitan a oko materijala za rad nebi smijelo biti kompromisa.
Prema fluxu se radi profil lemljenja a proizvođač fluksa daje preporuku profila. Moj savjet je kvalitetan i provjeren materijal.

Citiraj:
Autor andreja-os Pregled postova
Može jedno pitanje, na koji način testirate laptope na čijim pločama je rađen reball?
Sve se testira kao i ispravnost svakog drugog uređaja, nema tu nekih posebnih testova kojima bi se vidjela kvaliteta urađenog postupka.
Ja sam si na primku stavio tablicu prema kojoj se testiraju pojedine komponente nekim redosljedom kako bi se izbjeglo eventualni propust, testiram i bilježim temperature pod punim opterećenjem i bez 1h, hdd test, memorija, cpu grafika, periferija pojedinačno te punjač.
Skupa s profilom kojim je čip lemljen ide u arhivu u slučaju nekakve reklamacije imam uvid u stanje nakon popravka.
Postoje i metode kojima se može u detalj provjeriti kvaliteta ali nažalost to je ipak daleko iznad mogućnosti bilo kojeg servisa.
Alvin je offline   Reply With Quote