View Single Post
Staro 04.07.2012., 19:42   #41
gt4freak
Registered User
Moj komp
 
gt4freak's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Novska
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Enzo čoeče nisi mi odgovorio na nijedno pitanje

Možeš ga natjerati da radi tako - vrtnjom prime95, tj. maksimalnim opterećenjem procesora.

Iako, pada mi na pamet spajanje venta na neki potenciometar? Ili na molex možda? Ne znam, nek netko pametniji potvrdi moj prijedlog da li je moguć i da li je dobar.
Mislio sam da ventu neće smetat ak stalno bude radio na maksimumu. Želim to samo zato da vidim koliko će se temperatura jezgre smanjiti u odnosu na sad, ništa više, naravno da bi me u kući ubili da stalno tako radi

Spojio sam ga na molex, ali onda opet radi na nižim okretajima (osjeti se po zvuku), tak da sam sad stvarno zbunjen.

I da, sad kad si mi se već javio... Imam na jednom kompu Radeona X800, standardnog. E sad, vent stalno radi na 43% što je u redu, al kad mi sestra upali Simse na tomu, užas, temp. GPU-a ide na preko 68 stupnjeva. Probao sam preko drivera, Afterburnerom, čime sve nisam, ali kad god i gdje god da forsiram 100% ili bar 75% brzine venta, on ostane na 43 i ne ide dalje.
Istu stvar sam na svojoj grafičkoj riješio instalacijom nTune programa, ali ono nije Nvidia pa ne bi radilo...
gt4freak je offline   Reply With Quote