View Single Post
Staro 20.12.2008., 16:33   #103
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova

Postoji jedna ploča, koja se zove "ploča za tuširanje" (ništa se ne tušira tušem!).

I to u knjižari treba kupiti indigo papir namjenjen za ručno pisanje, a ne za strojno(za pisaću mašinu)
Stvar je u tome da indigo papir namjenjen za ručno pisanje sadrži mekši i masniju tintu koja bolje ostaje na površinama koju trljamo od indigo papir.

Postupak rada:

Indigo papir se stavi na parče stakla koje smo nabavili ili već imamo i onda se po tom indigo papiru koji leži "leđima" na parčetu stakla vozika IHS površina baze procesora.
Kad podignemo procesor vrlo jasno je vidljivo gdje procesor dodiruje parče stakla na kojem je indigo papir jer se boja sa indigo papira prenese na IHS površinu procesora.
Da, to smo i mi koristili u strojarstvu, ali je postupak bio drugačiji...

Na tuš ploču se kapne 2-3 kapi lanenog ulja, te se indigo papir razmaže na nju ravnomjerno...

Onda se uzme komad željezne pločice koja se treba provjeriti "ravnoća" (kao što ti procesor provjeravaš), te se napravi 2-3 kružna pokreta, i ono što se zamaže tintom, to je izdignuto, i treba skinuti...



Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Grecanje? To je kad se sa glodalom poravna baza hladnjaka?
Ako je to - to, onda je definitivno najbolje jer neistrošeno i kvalitetno glodalo osim što će odlično poravnati bazu, još će ju "ispolirati". Eh, "samo" treba se imati pristup glodalici
Nadovezujem se dalje na ono iznad tvog quoata...

Tehnika ručnog grecanja se izvodi ručnim grecalom, i skida se sloj u mikronima, jako je sporo i zamorno, ali zahvalno...
Površina moje završene pločice je bila tako ravna, da kad sam ju stavio zadnji put na tuš ploču, cijela je bila prekrivena tintom...

Premda bi to stroj vjerovatno bolje napravio, smatram da je i ručno i strojno nemoguće upotrijebiti za procesor, jer bi došlo do trajnog oštećenja...

Ali da, bilo bi mnogo kvalitetnije i bolje od poliranja... (ok, poliranje radi sjaja može, al ravnanje grecanjem rulez)

Nažalost nisam više u dostupu radionici, jer sam daleko od nje, ali ako budem prolazio, navratit ću kod starog lisca i poslikati, ili možda mobom snimiti koji clip kako se to radi..

PS - Ajmo, tko je iz Siska, pa da mi kaže gdje ima najfinijeg brusnog papira, od 800 do 3000...
Valg je offline   Reply With Quote