View Single Post
Staro 02.03.2018., 14:14   #57
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
4. Ova b350m ploča ima zapravo X370 ČIPSET!!! Originalno mislio da je samo dokumentacija na webu kriva, ali ista stvar piše i na kutiji, i u speccyu, i u aidi itd. Na redditu još spominjali da je gigabyte potvrdio to https://www.reddit.com/r/Amd/comment...coming_450470/
Isto tako kažu da i nema neke razlike u fičrima
Ali zanimljivo, obzirom da je najjeftinija X370 ploča oko 1000 kn, ovo praktički duplo manje
Nista novo za Gigabyte, nedavno sam kupio AM3 plocu GA-970A-DS3P FX po imenu bi pomislio da ploca koristi AMD 970 chipset, al je zapravo "jaci" AMD 990FX (naravno nikake koristi nema, jer sama ploca ne koristi dodatne PCIe linije 990FX chipseta te je funkcionalnost identicna 970 chipu).

Ista stvar sa B350 i X370, vjerovatno ciste lagere, spremaju se za X470

U principu chipset vise nije ni tolko bitan, jer je Ryzen SoC, vise manje je sve u samom procesoru.

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
5. RADI HDMI 2.0 4K@60 Hz ! Ovo na integriranim grafikama kod intela ima JEDINO Z370N gigabyte s posebnim chipom koji jedan displayport converta u hdmi 2.0. Ispravite me ako griješim, ali dosta sam to istraživao
Ovo je potvrdio AMD PR-ovac... HDMI 1.4 na nekim plocama sa novim APU se "pretvara" u HDMI 2.0.

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Ploča ima 2xpcie 16 slota, nazivno može i SLI i Xfire, nažalost nemam dovoljno odgovarajućih kartica za isprobati.
1. slot je PCIe 3.0 x16 (vuce linije direkt iz CPU-a)... stvar se komplicira dalje: ako koristis APU, onda taj slot radi kao PCIe 3.0 x8
2. slot je PCIe 2.0 x4 (vuce linije iz chipseta)

Ovakva konfiguracija podrzava samo AMD Crossfire.

Teoretski bi vjerojatno radio i SLI, ali Nvidia trazi minimalno dva x8 slota te naravno naplacuje SLI certifikat... zato samo high end ploce podrzavaju SLI.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 02.03.2018. u 14:32.
nathan.fake je offline   Reply With Quote