View Single Post
Staro 17.03.2011., 17:43   #77
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
I nemam namjere velike pare davat na komponente. Ipak je kriza, ili tebi nije, pa da citiram onu: "sit gladnom ne vjeruje".
Ne znam s kim se svađaš i otkud ti pomisao da ti ja namjerno proturječim ili bilo kaj slično. Kupi kaj te volja, pa nitko te ne odgovara ili nagovara, ali činjenica je da budu u doglednoj budućnosti procesori s IGP-om činili većinu tržišta. Sad, da li tebi treba tak nekaj ili ne, te da li bude ti IGP dostatan ili ne - znaš samo ti. S druge strane ishitreno donosiš zaključke o performansama IGP-a, jer već danas Bobcat procesori imaju IGP od 80 stream procesora koji je dostatan za igranje na nižim i srednjim postavkama.

Intel HD 3000 isto tak nudi slične mogućnosti, a kad stigne Llano sa svojim IGP-om koji nudi 160, 320 i 400 stream procesora zar stvarno misliš da se ne bude moglo igrati na razumnim detaljima. Moja diskretna HD 4670 ima 320 stream procesora i uparena s GDDR3 memorijom nudi i više nego dosta snage za povremeno igranje na 1680x1050 rezloluciji. Husky IGP sa svojih 400 stream procesora i quad-core CPU-om baziranim na poboljšanoj K10 Athlon II/Phenom II arhitekturi bude o-ho-ho jače od onoga kaj se danas nudi po pitanju integriranih grafičkih kartica, te po pitanju nižeg i srednjeg tržišnog segmenta diskretnih grafičkih kartica.

Bobcat, Llano, Sandy Bridge i Ivy Bridge budu u narednim godinama činili znatan postotak mobilnog i desktop CPU tržišta i svi do jednog dolaze s IGP-om.
Ekskluziva budu Bulldozeri FX serije i Intelovi novi LGA-2011 procesori, koji budu jasno imali i ekskluzivnu cijenu.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.03.2011. u 17:49.
McG je offline   Reply With Quote