View Single Post
Staro 02.10.2019., 14:11   #4
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Piše da ima Kingston A400, jeli neko prijavljivao da bi i on mogao raditi ovakve pi***e ?
Sve je moguće, treba probati.

Imao sam skoro isti problem osim što se kod mene radilo o restartanju a ne smrzavanju i javljalo se sporadično.

Znao sam da nije napajanje, diskovlje, grafička, RAM jer sam probao druge i bilo je isto. S tim da bi ponekad radio 3 mjeseca bez da se problem pojavi.

Prije par dana mi se javilo ponovo i više nisam mogao upaliti PC.

Slučajno sam pogledao adapter za dodatno 8 pinsko napajanje na MBO (4 pina na 8 adapter) i vidio da je tamniji. Kada sam povukao pluseve, žice su mi ostale u ruci. Plastika izgorjela, sve se otopilo.

Povučem mase (crne žice) koje nisu gorile i izvučem ih van s pola snage s tim da su krimpani limovi od konektora ostali uštekani unutra.

Znači fakin' kineski kabel koji vrijedi kunu mi je popio živce i skoro sam promijenio pola kompa.

Majstori kinezi su toliko dobro zakrimpali završetke da je kontakt bio očajan i samim time se je na lošem kontaktu jako grijalo, iskrilo i topilo izolaciju.

A radi se o Core i 5 procesoru od 50w TPD-a, ništa posebno. Veći dio presjeka tog kabla je plastika (izolacija) a unutra par vlati eloksirane žice.

Nakon toga sam skužio zašto sam i ponekad osjećao miris paljene plastike u sobi.

Hoću reći da provjeriš sve 'adaptere' i 'produžetke' uštekane na napajanje ako ih imaš i eventualno zamjeniš s brand name-om jer u današnje vrijeme kabel nije kabel a pogotovo konektor nije konektor.
trex je offline   Reply With Quote