View Single Post
Staro 23.07.2017., 19:53   #3337
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
"Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016)
Samsung Galaxy Tab A 8.0
Samsung Galaxy Tab A 9.7
Samsung Galaxy Tab E 9.6"
još sizaboravio neki 7.9" model!

ovisno za što ti tablet treba.

7, 8 i 9'6 modeli su wide format, a 9.7" 4:3.
7 je imho premalo, 9.6" je nekako čudno izdužen, dolazi ponekad do čudnog prikaza widgeta i _nekih_ aplikacija.
8 je ok kad se navikneš a 9.7 model je skoro pa idealan veličinom za čitanje i surfanje. da, imat ćeš na filmovima crte sa strane, ali ako filmovi nisu primarna svrha kupovine, onda možeš to zanemariti. inače, na tom modelu baterija traje danima, uz malo štednje sa wifijem, možda bi se dalo razvući na 7 dana.

kineza ima. jednostavno je nemoguće nabrajati ih.

kineske tablete kod nas imaju u neutrino mobileu, možda tia-shop. čipoteka ima povremeno kineske uređaje/modele (mada sve manje i manje).

dobre igre, odn. igre bez reklama možeš kupiti ili rootati tablet i staviti neki adblocker. riješiti ćeš se većine oglasa i u igrama. piratske kopije se mogu naći, no tu tek postoji mogućnost da se nešto "naseli" na tablet. ali ni cijene nisu više od par desetaka kuna, pa nije neka greda kupiti dvije igre mjesečno. imho.

što se zaštite djece tiče, morat ćeš sam potražiti jer svaka ima "ono nešto" što ju čini boljom ili lošijom. windows phone to ima elegantno riješeno sa virtualnim prostorom, u kojeg staviš sve ono što djeca ili netko drugi smije koristiti i nema uticaja na tvoju postavu mobitela/tableta. ne znam ima li to android - vjerujem da da.
viking.software je offline   Reply With Quote