View Single Post
Staro 19.12.2008., 12:45   #1
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Question mrezni problem: pc<->laptop Gbit žica, lap<->SE555<->pc wireless

probao sam u naslovu malo sažeti opis situacije...
znaci imam laptop i pc koji su međusobno povezani obicnim patch kabelom(i to normalno funkcionira jerbo lap ima mdix-doduse nije radilo,pisalo ono limited or no connectivty, sve dok nisam rucno upiso ip adrese za ethernet mrezu)
a svaki od njih je wireless spojen sa se555 routerom.
(zica je tu naravno zbog prijenosa podataka,a wireless zbog interneta makar se i tako mogu prenosit podaci al puuuno sporije )
osim ethernet, pc ima i staticnu wireless ip adresu(zbog utorrenta i port forwardinga)

e sad se javlja sljedeci problem: kad je sve tak spojeno u nekom trenutku laptop izgubi vezu sa internetom, tj pise da je on spojen na kucni wireless ali nema interneta, dok je na pc-u sve normalno osim sto nemogu pristupit onoj adresi od se555(192.168.2.1)
u postavkama etheneta na oba racunala je iskljuceno shareanje internet konekcije...
prijenos preko zice ocito funkcionira jer total commander pokazuje brzine prijenosa od 20-30 MB/s sto mi je cist u redu

ja se stvarno ne razumijen nesto u mreze pa je lako moguce da se radi o nekom banalnom problemu, zato, strucnjaci, pomagajte!
njuskalo je offline   Reply With Quote