View Single Post
Staro 04.11.2013., 15:45   #65
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Evo čitam po netu , i sam trazim riješenje za sad neuspješno, naime mnogi (uključujući mene) imaju problem sa win 8.1 file sharingom, tj sa brzinom transfera fajlova sa jedne mašine na drugu, iako se najnormalnije vide (ping, sharing, sharing permissions, firewalls itd sve štima) ali kada se prebacuju fajlovi preko virtualke, transfer speed je nenormalno spor, skoro neupotrebljivo, bez obzira na vrstu ili veličinu fajla (folder, ISO, docs, executable itd)

Ja specifično imam Win 8.1 Enterprise na svojoj mašini, na Virtualki isto. Na VMware workstationu 10 ta Enterprise verzija je evaluation, neznam jel to igra kakvu ulogu? (iako mislim da nebi trebalo)

Čitao sam da je problem specifičan ako je recimo na jednom računalu mreza detektirana/postavljena kao unindentified/public da radi toga usporava, ja iako sam recimo na oba računala VMware adapter u network settings namjestio preko group policy da bude private i kao takvog ga detektira, jos uvijek problem ostaje. Probao sam i paliti gasiti Public Sharing na obje mašine. Ništa.

Vidim ljudi su svašta probavali od gašenja homegroup servisa i slicnog nista ne pomaže.

Ima ko kakvih slicnih problema, savjeta, ideja?

Taman kad je bio kes od uha do uha, migracija na novi OS prosla maksimalno bezbolno, OS+Classic shell ftw , ali ali..

Podsvjesno uvijek čekam da MS ukenja motku sa nečim. Nisu razočarali

Edit : e da, dočepao sam se Microsoft Desktop Optimisation Packa 2013, da si napravim svoj DaRT 8 Rescue Disk, i naravno ni na mojoj fizičkoj mašini ni na virtualki (evaluation) mi neda da pokrenem DaRT installer, nešto drobi :

The setup has ended prematurely because of an error. Your sistem has not been modified. To install this program at later time, run this installation wizard again.

Do sad sam si uredno radio Dart 5.0 za Xp i Dart 7.0 diskove ovo mi nikad nije izbacivalo.
Colossus je offline   Reply With Quote