View Single Post
Staro 17.12.2011., 05:33   #60
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
....Kompjuterske igre koriste DVD zbog raširenosti. Da i koriste bluray, opet bi ga morao instalirati na HDD jer današnje igre zbog loadanja tekstura ne trpe bluray zbog veće latencije (ne trpe ni DVD odavno. Kad je neka igra izašla zadnja put da si samo instalirao minimalnu instalaciju od parsto megi, a da ostalo poteže sa DVD-a? To je umrlo sa CD-ima)
Nisam ni mislio na parcijalnu instalaciju i ucitavanje s diska kroz igru,
vec na samu distribuciju igre.
Neke igre doduse vec lagano prelaze DVD, a bome i DL DVD.
Kad to bude slucaj sa svima, BR ce zazivit (osim, kako flyer1 lijepo primjecuje, ako ga ne ubije online distribucija tipa Steam i sl)

Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Da ja ispravim jednu glupost, a ta se odnosi na kvalitetu slike gledajuci film na dvd-u, i blu ray-u ko je nevidi cak i na najbijednijem televizoru ocigledno je slijep ko sismis, cak domad mkv jede dvd po kvaliteti slike, a za blu ray da negovorimo, ovo pricam iz iskustva jer imam 1100 mkv hd filmova, i koncerata, 55 blu ray filmova, snimac i dva blu ray playera, i nikada vise nebih pogledao dvd pored ovoga eventualno, ako mahnem koju rakicu viska.
Ne tvrdim ja da nema nikakve razlike.
Nego da nema primjetne razlike u odnosu na DVD na opremi koju vecina ima (pa i ja, a spadam u skupinu pionira naprednih tehnika).
U stvarni nije g****o nego se pas pos**

Vid mi je 20/20, nemoj da postam scan lijecnickog

Prvo smo imali (rijetki) Beta videoplayere/rekordere

Pa VHS, masovnije na nasim prostorima od kraja osamdesetih
(varirajuce kvalitete, od losih do jako dobrih snimki)

Pa VCD playere (koje pamtim kao uzas)

Pa DVD-e od pocetka 2000e.
To je bila REVOLUCIJA u odnosu na prethodne formate.
I za zvuk, i za sliku, i za storage.

Filmski gledano, DVD je vecini bio "predobar", pa su uletjeli razni DIVX, XVID formati, dovoljno dobri za gledanje, a "tezinom" 4 puta manjim od DVD formata...mkv kao zadnji od njih, je prisutan u beznacajnom % DVD playera na trzistu, cak i dan danas.

BlueRay; i njegova kvaliteta video zapisa u odnosu na DVD je vidljiv tek na vecim panelima HD rezolucije, a i onda se postavlja pitanje vrijedi li razlike u cijeni, obzirom da periferija za uzivanje u njemu ipak kosta.

Odgovor - "apsolutno da vrijedi" dat ce samo najzagrizeniji filmofili.


I stvarno ne razumijem zasto su periferija i mediji toliko dugo drzani na visokim cijenama, ali jesu i rezultat je apsolutni nedostatak interesa za medij, koji u stvari uopce nije los, jer 25/50 GB podataka na tako malom disku, potencijalno jeftinom, je izvanredno.

Ako na ovom threadu, PcEkspertovog foruma,
gdje dolaze vecinom najzagrizeniji korisnici modernih tehnologija,
nema 3 konkretna iskustva s BR tehnologijom.....to govori vise od svega sto mozemo napisati.
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote