View Single Post
Staro 08.11.2018., 22:49   #48
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Koliko znam ostalo je na tome da je on platija pola te kazne (jer je platija u roku 8 dana) i onda zatvorija firmu, a otvorija obrt na zenu/mater/nebitno.

Nema nikakvog sranja, pa da je porezna mogla "iskopati", nego jednostavno manjak volje i zelje za borbom za nadoknadu tih par tisuca kuna koje su placene za kaznu.

Poreznu ne interesira to jel se Microsoft zali, ili ne, njima triba štimat sve kad oni ubodu taj USB. Njemu nije, gotova prica.
Njegov argument u toj zalbi (mislim da je isao osobno dole u poreznu) je bio isto taj - ako Microsoft govori da je licenca legalna i kupljena, onda treba biti ispravno, jer da nije, direktno bi njih ostetio. Medutim, iz nekog razloga nije uvazeno. Ne znam sad tocno proceduru, ako te zanima, spojim te s likom, pa popricajte na telefon.

Moja prica i komentar je tu samo zato da pokazem da poreznu boli kurac sta vi mislite da je ispravno, ili sta je negdje u EU ispravno, ili u nekoj trecoj drzavi. Oni naprave kako oni misle da je ok, opale vas po dzepu, pa se vi mislite dalje i saljite mejlove i pisite postove po forumima.



Moj komentar je da se s registrijem svašta događa pa do toga da ti uleti virus i promjeni neke stvari u njemu. Tako da ubost USB i reć da nešto ne štima nije dokaz ničega, jer se sa registrijem može svašta dogodit a da vlasnik PC o tome nema pojma.



Račun je dokaz da je softwer legalno kupljen i instalran na PC, a nakon isntalacije na registriju od PC se može svašsta dogoditi i to ne krivnjom vlasnika PC već iz razno raznih razloga pa se tako može dogoditi i da se neke stvari ne moraju podudarati iz razno raznih raloga na koje sam vlasnik PC nema utjecaja. Ići nekoga radi toga kažnjavati je totalna glupost, ako čovjek posjeduje legalni dokaz da je legalno kupio neki softwer koji koristi je dokazivanje uhljeba da je on uvijek u pravu jer mu se to može i ništa više od toga, a da se pri tome opće ne želi pogledati pravo stanje i koji je razlog doveo do toga.


Znamo svi danas dok se surfa netom koliko ima stranica koje neovlašteno žele pristupiti na sistem i na disk, ako imate instalirani softwer onda možete lijepo vidjeti kako to funkcionira. Pa čak ponenekad niti instalacija softwera koji štiti računalo nije dovoljna da se nešto neželjeno ne dogodi.


Ovo samo pokazuje kako uhljebi u ovoj državi rade svoj posao i dokazuju svoju moć.


A inspektor da je normalan čovjek razmislio bi zašto bi čovjek legalno nabavio originalni softwer kojeg je platio i onda riskirao sa crnom kopijom na računalu?
sakomako je offline   Reply With Quote