View Single Post
Staro 11.07.2014., 00:36   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Smetnje na aktivnim zvučnicima uzrokovane mobitelom

Prije 6 mjeseci postao sam vlasnikom Monitora Audio BX5 d2, odlični studijski monitori, kupio odgovarajuće stalke, postavio i sve milina. Zvučnici spojeni na zvučnu Asus Xonar DS,(modani driveri) sve stvarno radi odlično.

Setup1:



Taj setup je bio na 11. katu nebodera.


Nedavno sam se preselio u drugi stan, koji je na prvom katu, manja zgrada i tu počinju problemi. Setup je ostao identičan, sav hardware isti, znači nista se nije promjenilo, ali sad kad je mob na stolu u zvučnicima se čuje karateristično cvrkutanje od mobitela. Jedino rješenje je da mob stavim iza na krevet.

Napominjem, sve je identično, isti zvučnici, isto smješteni, isti mobitel, ista mreža, ista tarifa, sve isto

Setup 2:


Problem mi je tim čudniji, jer u proslom stanu, nikad nisam čuo da zvučnici reproduciraju te smetnje, a tim vise jer sam znao držat mob na njima, posto je često znala biti gužva na stolu. Sad ako stavim mob na zvučnik, ludnica


Očita i jedina razlika koju sam primjetio je u signalu na mobu, u proslom stanu sam uredno imao 3g/H, u novom imam Edge, jako rijetko/teško 3G brzinu, H nikako.


Ideje o uzroku i eventalnom rješenju problema su naravno, dobrodošle
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote