View Single Post
Staro 27.08.2012., 19:35   #129
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa upravo to, veliki pikseli Velika dijagonala sa rezolucijom danasnjih 21.5" monitora. Pixel pitch je preko 0.31mm. Vjerujem da ni ne postoji veci na PC monitorima.

Ja sam osobno misljenja da je 27" TN najgori izbor opcenito. Cijena je veca nego sto se moze dobiti 24" IPS panel vece rezolucije koji je zbog 16:10 formata neznatno nizi od 27", samo uzi. Plus sto je najveca boljka TN matrica - osjetljivost na kuteve gledanja, vrlo izrazena na tako velikim dijagonalama jer su rubovi ekrana vec pod poprilicnim kutem i kada sjedis tocno ispred monitora.


Je, ali vecina ljudi kvalitetu slike povezuje samo sa visokom svjetlinom i zasicenim bojama. Cak ni kontrast ovog panela nije nista posebno. Sama cinjenica da nisu mogli nikako odgonetnuti radi li se o TN ili IPS panelu po meni dosta govori koliko su ta misljenja mjerodavna. TN panel mozes odmah, u roku od sekunde skuziti po vertikalnom shiftu. Konkretan primjer ovog LG-a:
ček, jesi ti uopće čitao postove ili si samo proletio gledajući slike?
u tom se postu vlasnik čudi kak mu je ispala slika jer toga inače nema, slika je potpuno jednolična i zaključuje da je do fotića.
Kune se lik da se to tak uopće ne vidi...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote