Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 16.11.2019., 23:47   #160
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Dakle, otkako sam poslozio svoj smart home jedna stvar me pikala u oko konstantno, a to je zvuk.
Naime, volim glazbu, ali sa uvodjenjem Alexe u kucu ona je preuzela primat kao uredjaj za odabir glazbe (tunein, deezer + pristup mojoj kolekciji na FreeNAS serveru).
Naravno, zvuk iz Echo dot je sve samo ne dobar, ali rijesenje nije bilo spojiti ga na kucno kino jer mi onda ode koncept kvragu u slucaju gledanja TV-a i koristenja Alexe, tj slusanje njenog odgovora.

Htio sam rijesenje koje bi bilo u rangu Sonos beam-a ili Polk Audio soundbara, koji opet nisu bili izbor jer su oboje losiji zvukovno od postojeceg setupa.

I tako neki dan gledam YT, review Amazon studio zvucnika i frajer spomene da se FireTV moze upariti sa echo uredjajima.
Kako imam FireTV odmah mi se upalila lampica i rijesio sam si problem koji me mucio na jednostavan i besplatan nacin

Naime, spojen je echo dot sa kablom na pojacao.
Pojacalo je podeseno na taj input, prekinuta je veza HDMI CEC.
FireTV je upared sa tim echo dotom i voila!
Aleksa radi preko floorstandera, kada gledam TV zvuk opet ide preko njih, kada dam naredbu spusta glasnocu TV-a i sve radi bas kako sam htio

Sada mi je jos samo ostalo sloziti neku automatizaciju jer mi je glupo imati pojacalo upaljeno 24/7 tako da cu tu vjerovatno podesiti da se pali nekom logikom (tipa kada sam doma ili nesto slicno). Ali to je sada manji problem.

I da, duzi post, ali jednostavno sam sretan jer sam si to slozio pa sam htio podijeliti tu

PS Jos jedan od razloga zasto sam odgadjao kupnju Sonos beam-a ili neceg slicnog je gubitak multiroom-a. Naime, Alexa to ne hendla sa uredjajima van echo sistema. A sa ovim mi multiroom audio radi savrseno
RainZG je offline   Reply With Quote