View Single Post
Staro 17.04.2023., 10:06   #14
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,991
Citiraj:
Autor VooDooZG Pregled postova
jbg njemu je tak bilo nema me razloga lagati, mene i dalje jebucka ploča našao sam di smanjiti i stavio sam na -20 i radi u igrama ok ali npr kad sam izašao nakon sat dva igranja u desktop komp se recimo smrzo !?? restartam ga na prekidac i radi normalno poslije, doduše treba mu dugo da se dignu win tipa 30-40-50sec !?

Moguće i da me hebe kaj nisam radio novu instalaciju win11 nego sam ostao na staroj koja je bila dok sam imao R5 3600 !??
Da win nanovo instaliram ili da se dalje u bios-u igram ?
Ne razumijem što si stavio -20? -20 megaherca ili -20 mv na curve optimizeru? Vjerojatno ovo drugo pošto -20 mhz ne bi imalo nikakvog efekta i sigurno ne bi izazivalo rušenje. Smrzavanje se često i događa na idle kad se undervolta preko curve optimizera.
Gle, daj za početak pogasi sve te pizdarije tipa boost override i curve optimizer i ako slučajno ima nekakav debilni Asus overlock i to sve pogasi.
Stavi ti fino procesor na default, ALI mu napravi par stvari, nađi ove postavke u biosu i smanji mu malo potrošnju da ne divlja previše, za početak možeš probat ovako:

PPT Limit: 88000 (142,000)

TDC Limit: 75000 (110,000)

EDC Limit: 150000 (170,000)

u zagradama su default vrijednosti!

Isto tako, ograniči mu temperaturu na bar 10 ispod defaulta, znači stavi ga na 85C.

P.S. generalno ne treba stavljati nove wins u ovom slučaju ali svakako stavi zadnji chipset driver za B650, imaš na AMD support pod chipsets-AM5-B650, to svakako stavi ako već nisi.

Taj proc MORA raditi na defaultu kako spada, bez rušenja i sličnih stvari, to je neprihvatljivo. Nije potrebno ništa dirati po override clocku i po curve optimizeru da bi se to postiglo.
Exy je offline   Reply With Quote