View Single Post
Staro 31.08.2006., 13:11   #6
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
HP Compaq nx6125

Specifikacije:
Mobile AMD Sempron 3100+ @ 1.8GHz (256 kB L2 cache)
HP 308B powered by 6-cell high capacity Lithium-Ion
Kingmax 1GB DDR333 & Hyundai 256MB DDR333
ATI Radeon Xpress 200M (RS480M)
Samsung MP0804H 80GB ATA100
Matshita UJ-840D DVD-/+RW DL
Conexant Cx20468 @ ATI SB400 - AC'97

čitač otiska prsta
802.11a/b/g WiFi

Gb LAN
čitač kartica:SD, MS/Pro, MMC, SM, XD
15" XGA


Opis, misljenje, preporuka, +/- :
Eto, sta da kazem o ovom prijenosniku osim da je za omjer ulozeno/dobiveno odlican! Pravi poslovni laptop sa kojime mozete raditi i neke druge stvari tipa igrati igre, internet, filmovi, muzika.... Ako se mene pita mislim da se vise i ne treba ocekivati niti zeljeti od pravog poslovnog laptopa. Malo ranije je "Swarm dude" opisao isti/slican laptop ovom mojem i mislim da ja tu nemam sta puno za dodati.
Touchpad sam dosta koristio na terenu i mogu reci da stvarno odlicno radi i sluzi svrsi, a pogotovo mi se svidja sto ima napravljenu zamjenu za scroll sa njegove desne strane, koji isto tako dobro funkcionira.
Posto ja nisam extremno osjetljiv na te zvukove, meni je prakticki necujan. Mislim, cuje se vent od hladjenja malo kad radi punom parom ali to nikome ne bi trebalo smetati. Disk jos nisam uopce cuo niti kod defragmentiranja i ne grije se nesto previse, ali sam primjetio da se sa donje strane jako osjeti toplina kod poklopca za memoriju sto ce reci se ista grije jako (zimi ce to jako dobro doci hehe )
Ekran je dobar ali naspram ovog samsunga na stolu je khm, los(iji) ali sluzi svrsi. Kut gledanja je naravno slab ali to ne smeta kad se dobro podesi.
Grafika ima izlaz za TV i analogni monitor sto je super (pogotovo prilikom gledanja filmova na TV-u).
Brzo se puni, ali isto tako i prazni ako ga se optereti na duze vrijeme. Inace max sto sam radio na bateriji je skoro 3h (malo cad, word, mp3 i nekih 15-20 min igre)
Zvuk je solidan za manja drustva ali za neke vece pijanke ipak trebaju externi zvucnici, isprobano
Kuciste je solidno izradjeno s obzirom da je od plastike, a sto se tice prenosivosti mislim da cu nabaviti ruksak a ne onu torbu za preko ramena jer ipak tih cca 3kg i nije tako malo za vucarati okolo cijeli dan...

I na kraju moram reci da sam jako zadovoljan laptopom i premisljanja oko prodaje sad su samo proslost Kupljen je prije cca mjesec-dva za 5800kn sto je mislim sasvim dobra cijena za taj model.

Naravno, moja preporuka bi bila nx6325 koji je nasljednik ovog sto ce reci i napredniji...

Ocijena: 8.5/10
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline   Reply With Quote