View Single Post
Staro 13.05.2015., 22:12   #25
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
MX3M 2.4GHz Wireless Fly Air Mouse Keyboard

Nedugo kupio ovo na ebayu, trebalo mi za Kodi:


http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=203623

Uzeo taj jer mi najsličniji starom asrock remoteu. Kako je objašnjeno negdje u linkanom threadu, ima 3 modela vani, jedan stariji s ikonicom IE i dva novija s ikonicom mikrofona, s time da opet neki nemaju mic i samo nekoliko tipki se može mapirati na IR. Ja tražio i dobio ovaj zadnji. Kvaliteta plastike dosta dobra, gornja stranica gdje je daljinski je glatka, "piano finish", a donja gdje je je tipkovnica je mat plastika. Tipke su dosta osjetljive, nisu premekane, imaju klik. Tipkovnica ne radi dok se ne okrene prema gore, što je ok jer kako se drži u ruci, pritiskom na OK s gornje strane može se stisnuti F s donje strane, ali se zbog navedenog featura to ne događa. Tipka TV je switch za IR/običan način rada i za IR learning. U kojem je modu daljinac lako se skuži - u IR ledica zasvijetli samo kod pritiskanja tipki, u običnom nakon stisnute bilo koje tipke ledica ostane blinkati još 15-ak puta. Air Mouse ima posebnu tipku za uključivanje, ali meni nije interesantan, može se trajno isključiti dugim pritiskom te iste tipke. Cijeli se uređaj prijavljuje kao običan HID device, tj. kao dva, tipkovnica i mouse.
Radi out of the box s XBMC/Kodi, neke tipke treba malo mapirati da se posloži., npr. tipka "back" se ustvari ponaša kao desni klik, potrebno konfigurirati keymap da proradi. Npr. nema "stop" tipke, ali lako se mapira npr. na ovu "menu" tipku lijevo od home.
IR learning uspješno je pokupio neke kodove od Samsung LCDTV (paljenje, brojevi kanala), Genius zvučnika (paljenje), starog MCE kompatibilnog Asrock remote (paljenje, tipke u boji). Tako da sad nakon prebacivanja na IR uredno mogu upaliti HTPC (asrock ploče imaju IR header za paljenje), TV i zvučnike.
Baterija ok, domet ok - TV uredno lovi IR kodove na odbijanac od zida udaljenog 4m. Ne znam još točno trajanje baterija, stavio sam klasične alkalne unutra, kad se to potroši idu valjda punjive. Mikrofon nemam pojma za što bi koristio

Prednosti: Više programabilnih tipki za IR learning. Dosad isprobao: povećalo +/-, uskličnik, sve numeričke tipke, tipke u bojama crvena, zelena, žuta plava.

Mane: na glatkoj stranici malo oštriji bridovi, dosta glasan klik na tipkama (meni ne smeta), neke tipke nemaju nikakvu funkciju, a neke rade samo u IR modu. Npr. crvena do plave rade samo u IR. Možda malo iritantno dugo blinkanje ledice nakon stiskanja tipki.

Sve u svemu, dosta dobra vrijednost za 18$ koliko je plaćen, ja zadovoljan
Dosta sam se natražio, odgovori sellera na aliexpressu su koma, na geekbuyingu sam postavio pitanje koje se nije niti pojavilo na webu, Pandawill mi odgovorio ovo nakon ohoho vremena:
Code:
    Which keys on the remote side are IR programmable?
    Does the remote has working microphone and voice function?
    Can the remote mode be locked so that it is active even after device wakes from sleep?

    Reply: Please contact our customer service, and they'll help you.
U svakom slučaju treba paziti jer shopovi imaju svakakve slike, opisi su im koma, a daljinac se reklamira pod više marki. Moj je kao "Vigica", ali nema nigdje oznake proizvođača.
Čak je i shipping bio brz, stiglo u ZG za 4 dana, tu ulovio vikend tako da je isporučen u moje malo misto za 6 dana
c-shadow je offline   Reply With Quote