View Single Post
Staro 10.08.2006., 12:11   #30
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Joj sorry ljudovi, skužio sam da sam bmp zakeljio, isprike
Greška ispravljena

@^SuperUnknown^ temperatura na maksimumu je bila 56 °C na 1.45V, što je i više nego prihvatljivo. No, još ga nisam testirao sa OCCT-om pa kada ga malo izmučim javit ću rezultate. Naravno, pokušat ću još malo dignuti takt
Ne znam koliko se dignula temp. točno, jer kad sam na moru igrao igre, temp je bila čak do 67°C u potkrovlju gdje je temperatura zraka 35°C i sunce je pičilo po lapu. Sada je lijepo u hladu i temperatura zraka je ugodnih 25°C

@ Vucko - u BIOS-u nema sličnih opcija, jedino sam uključio da vent stalno radi dok je na AC kako bi smanjio zagrijavanje. Pošto sam radio malo istraživanje u vezi Xpress200 chipseta na lapu vidio sam da on mijenja frekvenciju s obzirom na opterećenje (100 u idleu, 300 u loadu) i došao sam do zaključka da se može oc-ati. Skinuo sam clock gen i našao generator takta, a on je ICS 951416 i malo sam se poigrao

@ nicko i ja sam imao otprilike isto toliko procesa upaljenih, no ti opet imaš i 1 Gb ram-a dok meni efektivno ispada 384 Mb (ostalo popapa integrirana grafa). Istina i tebi pojede ali meni ostane puno manje ram-a. A kako se drži u usporedbi sa Veniceom na sličnom taktu, bio bih zahvalan ako netko ima taj podatak

1.5V je bilo kad sam kupio lap, također mi se to činilo previsoko za njega. Probao sam sa 1.1V na 1.8 GHz i radio je stabilno,pa možda bih mogao probati sa malo nižim naponom. Što mislite, da li bi mogao raditi na 1V? Malo me frka da mi se ne zblesira, jer ne mogu doći do clear cmosa
I ako nekoga zanima, napon sam smanjio sa CrystalCPUID programom, veoma korisna stvarčica
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 10.08.2006. u 12:39.
Swarm dude je offline   Reply With Quote