View Single Post
Staro 16.07.2012., 00:35   #106
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
U Mobisu očito jedino kaj znaju je konstatirati utjecaj vlage ili tekućine na uredjaj i poništenje garancije. Popravit po garantnim uvjetim očito ne znaju. Zbilja, nikad ne kupujem više išta s garancijom kod njih jer ne vrijedi čak ni ko toalet papir za nuždu jer koriste onaj pretvrd karton. Očito se generalni položaj nokie sve više ocrtava i kroz djelovanje servisa. Komotno bi mogli za sve nokie odmah u startu reci da garancija samo vrijedi ako telefon stoji doma u kutiji i ne dira ga se.
To je normalna stvar i nije do mobisa, on kao servis ima nokiine kontrole na kvartalnoj bazi odrađuju li se poslovi kako treba. Direktiva nokije je da se svaki trag oksidacije, ma koliko sitan bio, unutar uređaja na matičnoj ploči smatra greškom vlasnika, što je savršeno u redu. Svi nokijini telefoni gdje god ga kupio u Hrvatskoj će se vratiti u mobis, u to budi uvjeren.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pretpostavljam da negdje imaju folder pun fotki mobova koji su se okupali i imaju ruzine svagdje, pa ti samo uvale jednu takvu kad pošalješ mob na servis.
Svaki mobitel se fotografira sa naljepnicom broja primke u servisu i tako da se vidi IMEI broj mobitela s kućišta. Ovo sve su patke koje šire dezinformirani ljudi i oni koji vole piskarat po forumima zato jer su mobitel okupali ili su razgovarali po kiši i sad bi novi mobitel.

Ne uvaljuje se ništa.

Možeš zatražiti demonstraciju oksidacijskih mjesta, te će ti pred tobom tvoj mobitel otvoriti i pokazati oksidaciju.

Citiraj:
Autor dokis Pregled postova
Malo OT al kad se već spominje to u vezi vlage, kolko znam mobiteli imaju u sebi to nešto što što govori za vlagu, jel tak?
Zanima me pošto trenutno radim na otvorenim bazenima di smo i ja i mob prečesto u doticaju s vlažnim i mokrim, pazim na njega al često bude da stoji u đepu od hlača koje nisu skroz suhe i sl. pa jel bi to moglo poremetit stvari što se tiče garancije, radi se o HTC-u (Agramservis)?
Imaš indikatore u obliku naljepnica, ali one se mogu skinuti. Kad promjene boju to bi značilo da je došlo do doticaja s vlagom. Indikatori ne reagiraju ako puhneš u njih, tj. potrebno je ipak malo više od obične tropske atmosfere pune vlage da pocrvene.

Unatoč tome, ako se unutar telefona ne nađu tragovi oksidacije, mobitel će se popraviti. Ovo služi samo kao preliminarno upozorenje serviseru na što da obrati pozornost.

Također, ako skinete te naljepnice, bilo namjerno ili slučajno, to neće utjecati na izvršenje garancije.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
HTC je poslao servisima uputstvo da se ne smije odbiti jamstvo samo zbog indikatora vlage. Mora biti tragova oksidacije u unutrasnjosti mobitela.
Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC.
Tako je s više manje svim servisima, ne samo HTC i Nokia. Mobis ima tu politiku.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote