View Single Post
Staro 03.04.2009., 19:28   #89
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor dariom007 Pregled postova
na drugi post sam stavio 2 nule da bude pri vrhi liste i da neko ko zna nešto što bi mi moglo pomoći vidi moj post što prije i da što prije dobijem neki odgovor.
I da nisi stavio te dvije nule, tvoj post bi u jednom trenutku bio na vrhu. Da si stavio 100 nula, ne bi bio uvijek na vrhu, jer na forumu ide sve prema vremenu postanja. Čim netko posta na tom podforumu nakon tebe, tvoj pada na drugo mjesto i tako dalje (osim ako nije taj post u tvojem threadu).
Citiraj:
Autor dariom007 Pregled postova
Kao prvo, pozdrav svima!!

Nov sam na forumu i treba mi pomoć! Htio sam klockati svoj komp, al kako to nisam nikada radio, malo sam guglao i naišao sam na jedan post di kaže da je dobar onaj RMclock pa sam se i o tome raspitao i našao post sa nekim vodičem za isti te sam nešto počeo čačkati s time......e sad, čini mi se da je sve u redu, iako mi se par puta komp ugasio, ali sam to uspio ispraviti,no kad provjerim sa CPU Speed Pro, brzina proca mi stalno varira, dok je prije uvijek pokazivao 2094 MHz...........usput, imam Toshiba laptop A210 K 19 AMD Turion 64x2 Mobile Technology 2.1 GHz...........Zahvaljujem na svakoj pomoći unaprijed!!!
OC-at laptop je malo suludo, jer za lap je važno da što duže radi, a to znači manja potrošnja. Ajde da ideš spuštat napon i voltažu pa da dobiješ na vremenu, to je druga stvar.

Sa RMClock-om nećeš moći OC-ati. Tvoj procesor je otključan samo na manje množitelje procesora, ne možeš dizati. RMClock može manipulirati samo množiteljima (s obzirom da nemaš otključan CPU, ide množitelj samo na niže) i naponom.
Možeš ga OC-ati jedino podizanjem HTT-a (FSB-a, kako god) sa 200Mhz pa na više. U BIOS-u od laptopa to nećeš moći uraditi, stoga možeš probati jedino sa programom zvanim Clockgen. Ako imaš kontroler kojeg on podržava, moći ćeš dizati HTT/FSB procesoru i time ga podići na veće frekvencija. Naravno, mogućnosti su puno manje nego li kod stolnih procesora i ploča jer nemaš kontrolu nad memorijskim djeliteljem i množiteljem HT linka. I to dvoje bi te moglo jako brzo počet kočit, ako ti već Clockgen dopusti podizanje taktova.
Ne znam koji je chipset u tom tvom lapu, ali ako je neki sa integriranom grafom tipa HD3200, onda bi možda mogao probati i sa AMD Overdrive-om. Nisam siguran jel on radi na laptopima, al moš probat.
Ako imaš Nvidia chipset unutra moš probat sa nTune-om također.

Naravno, ja se ograđujem od svega, radi to sve na svoju odgovornost (bilo OC ili downclock procesora).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote