View Single Post
Staro 22.05.2019., 11:23   #40997
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor nub Pregled postova


Čemu ovo?
Ne znam koje točno, ali ako pitaš za cijeli post, ovo je forum, rasprava mu je u imenu, eto čemu.

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Što ti znači vozit "ozbiljnije" kad pričamo o xc-u?
Ozbiljnije je sve što nije rekreativno ili komjutanje.
Svatko tko jednom spustio niz šumski put sa korjenjem i kamenjem na jednom njegovom djelu ili odradio skokić zna da 26" kotač više izdrži od 29" kotača. Samo sam se na taj dio osvrnuo.

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
I šta ti smeta ako neko koristi stravu, pa makar i komove napadao? Ili postoji samo jedan ispravan način vožnje koji ti odobravaš?
To je tvoja pretpostavka da ja to mislim, ali kao i svi koji imaju pretpostavke, misle da su njihove ispravne pa tako i ti. Isto je i sa šupcima, svi ih imamo i svi mislimo da naš ne smrdi
Strava je super za praćenje raznih parametara, ali ako nekome tko je rekreatrivac prodaješ određenu veličinu kotača naspram drugih na temelju vremena postignutih na stravi, onda smatram da si STRAVA Worior.
KOMove sam i ja napadao dok me nije skinuo netko tko se zaista "ozbiljno" bavi time i onda sam shvatio da nisam nimalo uživao u tome niti ima ikakvog smisla kad nemam namjeru nadgledati svoj napredak (iako bi mi bilo pametno da krenem to pratiti, mislim na svoj napredak jer ga nema) u kondiciji ili spremi!
Eto, na to sam mislio, ali sada sam ti i morao nacrtati da me shvatiš.



Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Kaj se veličine kotača tiče, kao što je rečeno- tu nema izbora, ako hoćeš bolji xc bajk uzima se 29 ili eventualno 27.5 za najmanje rame (13-15").
Zar nisam i ja to napisao?

Meni je zapravo i drago da su prešli na veće kotače jer je za više ljude (185cm+) 26 stvarno komično maleno.[/QUOTE]

Meni je isto zapravo drago da sada vi koji imate 185+cm ne izgledate kao djeca na 26" kotačima, ali nismo svi 185+cm, ja prvi među njima, zato i pišem o tome.
Jer ekipa kupuje 29" kotače iz trenda a ne iz ergonomije, a to me smeta, pogotovo onda kada netko traži savjet, a na kraju ga ne posluša nego se pusti trendovima.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote