View Single Post
Staro 17.05.2019., 12:05   #531
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Hvala ti od srca za trud, bio sam preumoran da istražujem.

Već 5 godina govorim da Intel jeftini SSDovi su teška smeća, eto mi ga sad na.
Gledao sam razne benčeve za 1TB i sve je to lijepo izgledalo, ali upravo ono što govorimo ovdje, nije sintetika sve, nego real life situations i namjena istog kod pojedinca

Eh sad, dileme:
Držim u ruci zapakiran Samsung 970 EVO Plus 1TB - 1800 kn (ista cijena ko Intel 2TB 660)

Da li ga otpakirati i isprobati? Ubija me što je 1TB, a 2TB košta 4500 kn, ono WTF, ne!
Ili uzeti za nekih 2.500 kn Samsung SATA 2.5" 860 EVO 2TB i donekle mir!? Ako uzemem 2TB 2.5" onda moram izbaciti jedan 1TB HDD, ovaj od 5400 koji još nisam ni ugradio, te napraviti preraspodjelu. Nije da mi nešto treba dodatni disk od 1TB, ali bilo je više, kad ga već imam, nek ima svrhu.

Fak! Dileme...
Ako ti treba prostor odgovor se nameće sam po sebi

S druge strane, taj 970 je zvijer, samo je pitanje koliko često koristiš te fajlove tj. da li ti treba tolika brzina za fajl koji npr. relativno rijetko kopiraš/prebacuješ/otvaraš. Realno gledajući, koliko često ćeš prebacivati tako velike fajlove sa diska na disk, da ti treba ogromna (GB/s) sekvencijalna brzina.

Dodatno, spomenuo si da je laptop starije generacije, što znači da njegovi kontroleri/sabirnice/matična neće moći iskoristiti toliku brzinu. A povrh svega M.2 diskovi znaju imati probleme sa instalacijom/driverima/OS-om, što si i sam imao prilike vidjeti ... pogotovo kada se instalira na starije generacije laptopa, kojima je upitna podrška za M.2 sučelje.


dh41400 je offline   Reply With Quote