View Single Post
Staro 08.01.2016., 21:54   #108
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ili npr AMOLED sa nav barom, tipa Nexus 6. Doduse slazemo se (valjda?) da je burn in pitanje "kada" a ne "ako" sa trenutnom tehnologijom i ja sam vrlo skeptican da ijedan panel moze izdrzati 2 godine izrabjlivanja kao PC monitor. Ako nista drugo, cisto jer znamo da u tom vremenskom peroidu degradirati hoce, samo je pitanje koliko ujednaceno. A to najvise ovisi o nacinu koristenja i sadrzaju. Cak i sami wallpaper moze odigrati veliku ulogu. Zato kako rekoh, skupa lijepa igracka za mene i trenutno nista vise
Jesi upikno, prstom u ***

Nexus 6 kod mene, sad će biti godina dana. Svako punjenje minimalno 2:30h upaljenog ekrana, možemo dakle reći nekih 250 punjenja *2.5=625 radnih sati. Ama baš ništa se ne primjeti i to uz Googleovo nepoimanje problematike svjetlog ekrana kako u tehnološkom smislu, tako i u psihofizičkom utjecau na čovjeka.

Složit ću se da je burn-in pitanje kada, u svakom slučaju. I baš me zanima koliko je to pitanje kada s trenutnim OLED-ima. Eto sam dao primjer za burnin na godinu i pol staroj izložbenoj moto x.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote