View Single Post
Staro 24.09.2019., 00:37   #5406
tantrum
direktor
 
tantrum's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Blyatovitica
Postovi: 30
Citiraj:
Autor lovretta Pregled postova
Pozdrav ekipa;

upravo sam razgovarao sa Optima SZK; pitanje je bilo novi ugovor sa ovim novim većim brzinama (60 Mbps DL / 10 Mbsp UL).
Jasno mi je da je to MAX teoretska.
Jasno sam im rekao da mi je sadašnji DL ok, ali me zanima veći upload.

DL je inače do 16 MBps, zadnjih dana kao da je "zaključan" na točno 12286 Kbps, testirano sa dva modema BTW..

Kaže meni ovaj, evo pogledat ćemo dali je kod vas VDSL linija. Ja si mislim, pa imam admin pass na Innbox v45 i on može napraviti sync samo kad je VDSL i 8b profil uključen (sve drugo deselektirano).
Kad šok, kaže SZK, ne nema VDSL kod vas??

Evo screenshot sa v45, ručno su unešene postavke da se spoji (korisničko ime, pass, profil, i tr-069 onemogućen).

Ili mene oči lažu ili Innbox nekako po skrivečki koristi ADSL. Testirao sam sve profile pojedinačno, samo sa uključenim ADSL, G.Dmt, AnnexL itd. standardima, jedini na koji može napraviti sync je VDSL 8b.

Po ovim screenshotima, ja bi rekao da se može dobit veći upload i da "imam" VDSL?

PS. Ovo sve o raznim xDSL standardima, postavkama, atm ptm gefufna mi je novo. Innbox-a sam izvadio iz podruma nakon što sam vidio na pce da se može dobit admin pass (najviše iz razloga da imam print server preko njega). TBand je i dalje u mreži, ali iz razloga što mu wifi ima veći domet.


Prema izmjerenim parametrima maksimalna brzina koju ti mogu pustiti je 16532 kbps (za download) a u stvarnosti puštaju ti 12286 kbps.
Ako imaš aktivnu uslugu 60Mbita kod njih, isporučuju ti manje od zakonski uvjetovanog minimuma (oko 14000 downstream i 1800 upstream) i možeš temeljem toga raskinuti ugovor bez penala.

Po attenuation parametru ispada da se nalaziš 2 km od centrale.
Za usporedbu, ja imam attenuation 289 i prema tome ispada da sam od centrale udaljen 2km iako je razvodni ormarić udaljen 850 dužnih metara (izmjerena dužina pravca kojim prolazi kabel sa dodanom nadmjerom 3%). To može značiti da su me spojili na udaljeniji ormarić ili im je oprema poprilično degradirala. Ne bi me čudilo da je ovo drugo, na banderama u ulici većina uređaja (POTS ili miniDSLAM što god da je unutra) izgleda zagoreno/čađavo/crno. Usluga inače ide preko HTove infrastrukture.


Predlažem ti da testiraš 4g internet i ako te zadovoljava brzina praktički po istoj cijeni Optimine prijevare od interneta možeš imati 4g net sa većom brzinom i flat prometom. A uz to je i lako prenosiv.
__________________
Angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night.
tantrum je offline   Reply With Quote