View Single Post
Staro 23.10.2018., 18:20   #2361
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Evo ja sam se danas priključio na pokućni internet i mogu reći da sam se doslovno iznenadio brzinama.

download ide priko 20, da je bio i u pola manji bio bi zadovoljan.

A sad da kažem moje mišljenje o pokućnom iako sam i ja bio skeptičan poprilično čak sam i ovdje tražio neke savjete, a sad sam kud i kamo pametniji.

Prije svega pokućni internet (tako i homebox od vip-a) su osmišljeni za ruralna područja a ne gradove i turistička mjesta.

Kad kažem ruralna područja prije svega mislim na Liku i dsalmatinska zaleđa pa i rubne djelove gradova gdje na velikom području živi mali broj stanovnika, a sva ta mjesta (kojem pripadam i ja) imaju jako lošu žičanu infrastrukturu te muku muče s brzinama jer su daleko od centrale, a nikome od operatera se ne isplati ulagati u žicu u mjesta koja izumiru. Vlasnik postojeće žice je tcom mada smo mi svi platili tu infrastrukturu.

E sad se tu uskočilo s pokućnim, homboxima i sl parirati tcomu i mislim da su pogodili.

Korisnici u gradovima pokućni internet u početku je bila možda i dobra ideja, no na kraju su sami korisnici zabili autogol, jer prelaskom na pokućne internete zagušili su i pokućni i mobilni internet.
Sad se vidi da od ovakvog interneta korisnici imaju samo glavobolje.

Gradovima je dostupna žičana infrastruktura od više operatera pa i optika te njima pokućni internet ne triba samo je bacanje para.

eto to je moje mišljenje

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 25.10.2018. u 18:13.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote