View Single Post
Staro 27.09.2013., 13:05   #58
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ovi što si ih naveo da li su bili full hd tv.i ili hd ready. Znači fizički što su podržavali?
Druga stvar ima ili nema razlike ovisi i o filmu i treća u konačnici: radi se o čistoj fizici. Možeš nešto prikazat u nativnoj rezoluciji ili upscalat bottom line ovisi o puno faktora (pa čak i o programu kojim to radiš).
S drjge strane: uzmi kvalitetniji dvd player i on ti može isto napravit upscale slike na full hd plazmu.
Na kraju: meni je osobno u današnje vrijeme sminešno spremati (kolekcionarski) ikakve ripove jer je to ekvivalent dvd ripu od prije par godina.
Ista stvar će snać i današnje ripove: tv.i će otić toliko naprijed da će ti bit smiješno puštat neki 720 i 1080p rip od 4, 8, ili 20 GB.
Ako hoćeš kolekciju skupljalj dvd.e ili full bd od 50 i više gb.
U konačnici već sad se pojavljuju 3D tv.i i šta će ti onda na njemu verzija 2D verzija filma i to još u ripu?
I ko za vraga suprotno vjerovanju da će materijala nestat vječito se pojavljuje po netu i to u pravilu u boljoj kvaliteti.
Standarni disclaimer: naravno da svi znamo da je skidanje sa interneta sadržaja spomenutog u kontekstu ovog posta nezakonito i da se to ne radi. Ovaj post samo izražava razmišljanje o ilegalno dostupnom sadržaju te njegovoj kvaliteti.
Ajmo redom:
-Bogu fala da su bili FullHD. Pa ne uspoređujemo kruške i jabuke.
-Program? WTF, pričam o WDTVu.
-OK, onda se smiji kolekcionarima, tvoja slobodna stvar.
-3D ? 3D mogu slobodno reći da je trenutno propali slučaj. Takozvanih 3D filmova ima 291. Od toga 49 ih je snimano u 2Du. A 57 ih je u IMAX 3Du. Ostalo su razne kombinacije. Nadalje, kad vidiš koji su to filmovi, dobiješ svega 40-50 kvalitetnih filmova koji su u 3Du, ako i toliko. Stoga, 3D ? Mda...Volio bih osobno da je drugačije, ali nije. Navodno se ekipa pali na dobru konverziju 2D u 3D, nisam probao, sumnjivo mi to, no.... No ako je to istina da 2D pretvara skoro vrlodobro-odlično u 3D onda je bitno imati odličan source (rip) pa tako i odličan TV. Nije THX đaba skup.

Nisam shvatio što želiš reći za Ripove? Što fali BR ripu od 15 GB sljedećih specifikacija:
SOURCE TYPE.....: Retail Blu-Ray 1080p
ViDEO BiTRATE...: x264 2PASS @ 14000+ Kbps (AVC-High@L4.1)
AUDiO 1.........: English TrueHD 5.1
ASPECT RATiO....: 1.85:1
RESOLUTiON......: 1920 X 1080p
Size: 13 GB

ili

Overall bit rate : 26.6 Mbps

Video
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Nominal bit rate : 22.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Format/Info : Digital Theater Systems
Format profile : MA
Bit rate mode : Variable
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Language : English

Size: 22 GB

Navedena kolekcija će biti aktualna sljedećih 5-7 godina, ako ne i 10 godina. Ja sam prije 5 godina gledao fullHD filmove, gledam ih još i danas, jedino što se promjenilo je cijena i kvaliteta TVa koje imam doma.Te nastavno na televizore, kvaliteta od 2009 do 2013 se nije ništa znatno promjenila u HighEndu, osim što je nabacan SMART TV, brdo aplikacija, smanjena je potrošnja struje, napravili su veće i dostupnije ekrane, kao što je i cijena istih pala.

Ako gledam Panasonic P50V10 koji sam posjedovao 2009. i današnje modele istog cijenovnog ranga 15k kn i dalje nema pomaka u kvaliteti slike...

Ono što vam tvrdim jest sljedeće:
Na TVu od 82 ili 94 cm:
Film 1080p 8 ili 22 GB izgleda 99,5% ISTO.
Film 720p ili 1080 od 8GB izgleda 98% ISTO.

Gledao svojim očima, koristeći WDTVLive. Možda na BR playeru od 5k kn nije, no to ne znam, neka se javi netko tko je provjerio više TVa s svojim uređajem i neka napravi testove kao što sam ja. Ne samo njegov dojam, nego i dojam ljudi koji su došli i provjenili kvalitetu slike bez da si im rekao koji je FullHD a koji je HD.

Te naravno, ja ništa ne skidam, pobogu, to je grijeh i protiv zakon. U božjoj riječi fino piše da poštujemo zakone jer da je to milo bogu. Ja sam sve BR kupio i imam račun i onda sam si napravio kopije na NAS radi lakše pristupačnosti istima. Imam plaću 20k kn pa si to mogu prišutiti, bogu fala.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote