View Single Post
Staro 22.02.2010., 12:05   #60
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Brand name konfiguracija za knjigovodstvo - cca 3.000,00 kn

Pozdrav,

obzirom da mi se računalo za računovodstvo u firmi polako primiče kraju moram si nabaviti novi komp i monitor za te potrebe.

Obzirom da se nemam vremena zafrkavati se sa slaganjem konfiguracije i testiranjem komponenti uzeo bih neko brand name računalo ovog cjenovnog ranga.


Isto tako baš više ne stignem pratiti situaciju na ovom tržištu pa mi treba savjet.

Znači bitno mi je da je komp stabilan i pouzdan, da se ne kvare komponente samo tako, te da za njega mogu ostvariti relativno dobru i brzu podršku ako zatreba. Također bih kupio konfu već s Windowsima XP Pro.

Na kompu će se raditi Office (uglavnom Word i Excell), mail, internet i knjigovodstvena aplikacija koja je instalirana na serveru i komp će se na nju spajati na server. Sve te stvari se uglavnom vrte istovremeno po 8-9 sati dnevno.

Mislio sam uzeti nešto ala Intel dual core CPU + 2 Gb RAMA kao bazu konfiguracije, treba imati pržilicu i da nije desktop case.

Ovo mi se čini ok, samo da su još tu Win XP i da ima dvije godine garancije:
HP Compaq 500B - 3.180,00 kn, Links Hardware

Ima li nešto bolje ili slično u tom cjenovnom rangu s Windowsima? 500 kn sim tam ne igra ulogu.

Koji 17'' monitor bi preporučili s tom konfom a da nije preskup?
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote