View Single Post
Staro 31.01.2010., 18:57   #59
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Nisam rekao da se ne može, već da se ne može LAKO nadograditi. Kod AMD-a bez problema upikneš Athlona II x3 ili x4, Phenoma II x2, x3 ili x4, vjerojatno i x6 procesore (to ti neće trebati). Intelov novi mainstream socket je 1156. 775 će uskoro biti EOL.

Performanse/cijena su tu negdje, čak bih rekao malo u korist AMD-a, tako da IMO nema baš previše smisla kupovati Intel (u nižim segmentima). Ali možeš i to, pogledaj u gore predloženu temu za prijedloge.

Za disk sam samo napomenuo, i ja bih uzeo jeftiniji.

4850 bi trebala biti dovoljna za 1680x1050 još 2 godine (čak i više, do dolaska novih konzola), jer su sve igre na PC-u uglavnom portovi s konzola. Jedino pitanje je optimiziranosti. Svi izdavači ciljaju na što veće tržište - manje hardverske zahtjeve, a i engini igara su se ustalili i većinom se samo nadograđuju i optimiziraju postojeći (s tim da dominira Unreal 3). Kad se pojavi Rage (id Tech 5 čini mi se), možda se situacija promijeni, iako sumnjam. Možeš ići i na jače kartice, ali mislim da nema potrebe (eventualno 4870, ako nađeš po nekoj normalnoj cijeni).
marsal je offline   Reply With Quote