View Single Post
Staro 30.01.2010., 16:30   #55
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Intel gaming i surf konfiguracije za igraonicu/internet caffe

Malo sam "ispao" iz štosa sa današnjim komponentama, a već viđeni prijedlozi u ostalim temama mi nisu baš pomogli pa da pitam stručnjake ovdje...
S obzirom da mislim otvoriti internet caffe/igraonicu, kupio bih cca. 10 gaming konfi i 3-4 "obične" konfe. Poželjno da je sve iz istog dućana jer tako mogu dobiti najveći popust.

Trebale bi mi dvije vrste konfiguracija:
- Intel gaming konfa za igraonicu
- Surf konfa za turiste i "obične" ljude

U oba slučaja u cijenu mora biti uključen i monitor, te neki mali jeftini zvučnici, tastatura i neki prosječni miš, ali da opet nije neko uber-s*anje.

HDD ne mora biti veći od 250gb s obzirom da tu neće biti nikakvih podataka, već samo igrice i programi.

Što se tiče kućišta, mislim da će biti dovoljno neko prosječno crno kućište sa ugrađenim napajanjem?

Što se monitora tiče, ne bih išao preko 1680x1050 (znači 20-22").

Volio bih da gaming konfe imaju Intel, a ove "obične" mogu i AMD procesore. Isto tako i za grafičku - logično da mi za gaming konfe treba malo jača (nebitno da li je ATI ili nVidia), a za ove može i integrirana. Također ne bi bilo loše da te grafičke "guraju" igrice barem slijedeće 2 godine.

Ciljani budžet - cijela konfa do 6000kn sa svime (ako bude moguće i manje naravno da se neću ljutiti ).

Ja sam gledao neke gotove konfe, ali to je sve nekako bezveze...

Najveća hvala, tko mi pomogne oko ovoga ima besplatno korištenje kompova kada god bude blizu
Dolcevita je offline   Reply With Quote