View Single Post
Staro 07.06.2012., 17:26   #25
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor coldplug Pregled postova
Što bih dobio paljenjem HT-a je 16 logičkih jezgri, odnosno 2 logičke jezgre po jednoj fizičkoj, no te 2 logičke jezgre ne mogu nikako biti brže od 1 fizičke da se staviš na trepavice. U idealnoj situaciji razlike uopće nema. U teoriji i ponekad u praksi, može doći do malog gubitka performansi (sa HT-om).
Kako misis sto bi dobio paljenjem HTa? Pa dobio bi brzi komp tj. CPU bi vise posla odradio pa makar to bila i jedna aplikacija. Svaki dan se koristim s anekoliko masina u renderingu i recimo konkretno jos od jandgn Northwooda/Prescotta koji su dosao sa HTom ista stvar se izrenderira 15-30% brze (zavisi i od scene tj. ako su kratke/brze scen gdje procesor renda svega 30-40sec frame ond anece biti tolika razlika jer mu treb aneko vrijeme da "podjeli posao" svim jezgrama ali sve gdje se renda vise od 30 sec pa do nekoliko sati po frameu s eosjeti debelo u korist HTa). Znaci aplikacija koja zna korisitit Multithreading ce definitivno profitirati na procesoru koji ima HT. Ko kaze drugacije taj se vara ILI aplikacija/OS nije u stanju raidti pravilno sa multithreadingom (sto mi je malo cundo za Linux ali posto g abas ne korisitm necu tvrdit 100% ali na windowsima se osjeti itekako).

Meni na Six core (i7 970) komp zavrsi nekih 27-28% brze istu scenu/render kad radim sa 12 threadova nego na 6 komada kad iskljucim u BIOSu HT.

Po tom sto ti kazes tebi razlika izmedju 2600K (4jezgre+4threada) i 2500K (4 jezgre bez HTa) se uopce nebi osjetila (u tvojoj aplikaciji) ako ih stavis na 4Ghz recimo. Znaci onda mos i 2500K uzet pa ustedit jos vise love.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote