View Single Post
Staro 07.06.2012., 16:04   #17
coldplug
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Hmm, ako tebi 2MB cachea znace toliku razliku (kako pricas) onda ti trebas ici na Xeon CPU, oni imaju navise cachea .

Ali jedino sto je sigurno iz ovoga svega je da je ta aplikacija zaostala u razvoju jer u dananasnje doba aplikacija koja treba toliko snage CPUa (i cachea) a nezna korisititi multithreading stvarno je lose napisana .

Sto se tice sobe/zagrijavnja da, naravno da ce manje W na CPU manje zagrijati sobu. Koliko je velika soba (kvadrata/kubika) i hoce li komp stajati na podu, na stolu ili nekoj polici (visina)?
Xeon otpada, preskup + preskupe ploče. Ne bi povratio ulaganje za 2 godine, nema smisla.

Gle, aplikacija koristi multithreading super. Ajd mi objasni, kako izvući iz procesora više performansi ako već koristiš 1 proces po jednoj fizičkoj jezgri koji izvlači 100% performansi iz te fizičke jezgre? Ja već vrtim jedan na dual xeonu E5530, znači 8 fizičkih jezgri, 8 procesa, sve jezgre top-ane na 100% par sati i ne pada niti na 99% load po jezgri, znači da je idealno iskorišten procesor. Što bih dobio paljenjem HT-a je 16 logičkih jezgri, odnosno 2 logičke jezgre po jednoj fizičkoj, no te 2 logičke jezgre ne mogu nikako biti brže od 1 fizičke da se staviš na trepavice. U idealnoj situaciji razlike uopće nema. U teoriji i ponekad u praksi, može doći do malog gubitka performansi (sa HT-om).

Ne znam, na Windowsima možda to ne funkcionira tako, ja nisam vidio Win mašinu 10 godina i ne znam govorimo li o istome. Linux je u stanju iskoristiti pun potencijal procesora bez hyperthreadinga. Druga stvar da pokrećem 20 aplikacija na stroju pa se onda međusobno bore za CPU time, onda HT može donijeti nešto, ali ovdje jedna aplikacija uzima cijeli CPU i tu cijepanje na logičke jezgre ne daje ništa kad je CPU već ionako iskorišten do maksimuma bez HT-a.
coldplug je offline   Reply With Quote