View Single Post
Staro 18.04.2017., 15:22   #2643
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Za početak, uzmi upute aparata u ruke, kad se već postavljaš na zadnje noge.
Dio uputa, točno ispred osnovnih specifikacija. Konkretno, za moj aparat (ne, nije A6500). Ne vjerujem da je na drugima nešto drugačije.
Tu ćemo i završiti raspravu, već sam te upozorio i opet radiš isto.
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
To se u stvari ne tiče A6500 modela jer gašenje uređaja uslijed pregrijavanja je očekivano i sam Sony to navodi kao uobičajnu stvar koju korisnik može očekivati. S toga gašenje A6500 modela bog pregrijavanja nije kvar na uređaju nego nešto što se može očekivati. Što i sam Sony navodi.
Dakle, pročitao sam i to napisao još na prošloj stranici.

Citiraj:
Generaliziraš, ne možeš praksu na raznovrsnoj elektronici aplicirati na konkretan slučaj senzora u aparatima. Rekao sam ti kome da se obratiš.
Ono, da.....hvala.

Citiraj:
Oke, nabroji mi ta ograničenja.
Prilikom dizajniranja uređaja poput fotoaparata dizajn je optimaan prventveno za fotografiju dok je kod kamera video. Što zanči da se dizajn senzora prilagođava namjeni kod oba uređaja. Za video senzori su manje rezolucije što omogućava veći pixel za istu veličinu senzora jer jednostavo nema potrebe za rezolucijom koju imamo na senzorima fotoaparata.
Time imamo veći DR, sliku s manje šuma odnsno većim SN omjerom.
Za fotoaparate u ovom sliučaju optimalna rezolucija je znatno veća od 20-24MP što je daleko veća rezolucija od one koja nam je potrebna za video. Proizvođači taj problem riješavaju na više načina ali s određenim problemima. (rolling shutter, crop, kvaliteta slike, pregrijavanje, potrošnja baterije)
To mi se čini kao bitan detalj, ali tu je još jedan na koji je bitan za one koji snimaju praktički cijeli dan a to je ergonomija.
Dakle ja se slažem s tobom, ako neto profesionalno radi s videom trebao bi kupiti alat namjenjen za video za nas ostale koji želimo snimiti tu i tamo koji video to možemo napraviti s fotoapratima i to sasvim solidno već duže vrijeme zahvaljujući canonu
I zato jer se jedan-dva modela Sonya pregrijavaju ne moramo kupovati kamere jednostavno odaberemo modele koji to rade bez problema.
Citiraj:
Okej, ako ti je problem, ili se bojiš toga da ti se FOTOaparat počne pregrijavati kod snimanja videa, jesi li razmislio o tome da nabaviš... VIDEO KAMERU?
Ili kupiš Canon-a

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 18.04.2017. u 15:54.
Alvin je offline   Reply With Quote