View Single Post
Staro 09.02.2017., 16:03   #2622
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije to zbog drivera kao takvih nego više zbog njihove arhitekture tj. načina rada. Famozni cpu overhead u dx11. Međutim problem je što nitko u testiranju nije uspio dobiti neke konzistentne rezultate da bi se moglo proglasiti nekim previlom da bi slabijem cpu bolje pasala ekvivalentna nvidia gpu. Recimo ako se sjećate one teme tu na forumu (gdje je fripper većinu testova vrtio), kao i što se može vidjeti i u ovoj pentium recenziji.

Bio je još jedan test (mislim isto hardware unboxed) dual core pentiuma (g3258 ili g4440) i athlona 840 ili 860K sa mid range amd i nvidia gpu (gtx 960 i R9 380) i taman kad se naniže par igara gdje ti procesori imaju bolje performanse na nvidia gpu (naravno da su oba cpu bottleneck da se razumijemo), dođe nekoliko igara gdje oboje imaju primjetno bolje performanse sa R9 380, kao da je obrnuto sa overheadom. Tako da je teško nešto zaključiti na temelju toga tj. da je pravilo. Tko ima i5-ice i iznad toga nema razloga za brigu

Inače netko je jednom ovdje bio pitao dali cpu koji je bottleneck može imati gori score sa jačom gpu nego sa slabijom. Izgleda da može (nek isto pogleda tu pentium recenziju). Isto je anomalija koja se ne može proglasiti pravilom, a i on kaže da do toga nebi trebalo dolaziti, međutim bude u 3-4 igre. Moje nagađanje bi bilo da jača gpu do ekstrema optereti g4560 pa krene trokiranje, dok recimo kaže da na slabijoj gpu, u istoj igri sa istim detaljima nema trokiranja (to je u zaključku).

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 09.02.2017. u 16:12.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote