View Single Post
Staro 04.03.2016., 20:10   #254
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ma od zadnjeg updatea mi počeo radit plave mrlje u područjima gdje treba bit crna boja, pretpostavljam da je to zbog postprocessinga koji se temelji na plavoj na koju je Sony jako naslonjen. To nekad ima prednosti (nema oversaturation kao kod Samsunga ili LGa nekad, ili Z3c) a nekad dovodi do ludila pa se moraju izmišljat rješenja, pogotovo kad nema manualnih kontrola kamere, ili u slučaju Z5C ima al ne rade. Uopće.

Sa dnevnim fotkama sam super zadovoljan, pogotovo fokus i makro, ma milina, baš se vidi očit napredak u odnosu na prethodnika. Ali low light u Superior Autu, 7/10 puta je čisti kriminal zbog post processinga + pumpanje ISO.

Al recimo prebacim na manual pa na noćno, shutter spušta na 1/1 sa do 50 ISO i mogu ti reć da da čist OK rezultat ovako iz ruke, s obzirom da nema OIS, ili ima neku hibridnu verziju na Sony način. Al to je najniže što ide sa takvim postavkama pošto camera2 API je kriminal i ruša se... A molimo ih već skoro godinu dana da to implementiraju kak spada, i rekli su ''if there is popular demand''. A šta ti je 700 stranica na vlastitom korisničkom forumu punih plača o tome...

Tako da da, od predstavljanja LG G4 se apsolutno ne kupuje Sony zbog kamere, već zbog baterije, koja i ovakva smanjena je bolja od prosjeka.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote