View Single Post
Staro 29.08.2017., 15:54   #52
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
...



Naravno, ovi inox rukohvati bi se odrezali da duzem dijelu terase, odnosno skinuli na ovom kraćem. Isto tako bi se na ovom kraćem dijelu nadozidao zid da bude u istoj visini kao i ovaj duzi dio. Na to bi isli klizni prozori bez roleta, znači samo staklo+okvir.

... I trebam nekog zidara koji bi mi nadozidao taj komad zida i navukao fasadu sa vanjske strane na taj novi komad.

Unaprijed hvala
A zašto bi si komplicirao život angažiranjem dodatnih radnika (zidara) i trošenjem novca na zidanje i fasadu... zapravo ni onu ogradu od inoxa ne moraš micati... onaj tko će ti raditi alu stolariju izmjeri kompletni otvor i onda prozore napravi u visini prozora koji će doći na mjesto gdje imaš zid, a donji dio odnosno prazninu koja ostane zatvore nekom plastificiranom pločom pa se održavanje svodi na mokru krpu . Ja sam si tako napravio na stanu jer sam imao prije dupla drvena vrata koja nisu nikamo vodila (nemam balkon) i to iz stana izgleda ovako:




... a sliku izvana ti mogu poslikati kasnije... i da, prvi smo u zgradi prije 15-ak godina zamijenili drvenariju alu prozorima (Rehau) i nitko se nije od susjeda žalio što smo promijenili izgled (prozorima umjesto vratima).

I da, kad već radiš, napravi to kako treba i uzmi rolete i komarnike zajedno sa prozorima... mi smo zbog nedostatka love kad smo radili uzeli samo prozore za cijeli stan i onda išli nadograđivati roletama i komarnicima... možda sad misliš da ti ne treba, no zapravo ti treba
bertone je offline   Reply With Quote