View Single Post
Staro 07.01.2014., 10:03   #139
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja ne znam osobu kojoj candy aparat nije krepo u ili van garancije uključujući i mene.
Evo mali update. (sorry na ponovnom quote-u)

Kako sam ti prvi put odgovorio, ja imam Candy Alise (perilica-sušilica) i eto pred Božić mi se razletio lager na bubnju.
Da sam znao ranije kaj to buči tak jako (točno ovaj zvuk na početku) onda bi prije reagirao.
Kasnije (kad se sve več desilo) sam saznao da sve "novije" mašine dolaze sa ili lošim lagerima (sve marke osim nekih najskupljih) ili jednostavno zbog velikog broj okretaja centrifuge (1300 u mom slučaju) lageri uredno odlaze u periodu između 4 i 5 godine.
Moji su ružili dobrih godinu dana prije nego se konačno 3 dana prije Božića raspao usljed centrifuge. (nakon 7 godina, dakle držao je cca 6)

Onda sam fino počeo googlat i da bi se neugodno iznenadio da je taj popravak, iako lageri uopće nisu skupi, poprilično skup jer se cijela mašina mora rastaviti da bi se to promjenilo.
Konkretno cifre su se kretale od 1800kn pa na dalje ovisno o modelu i o tome dali je osovina dobila po njonji ili ne.

I tako ja kemijam sa razno raznim privatnicima i svi mi govore da se obratim Candy servisu, a to sam izbjegavao jer se para baš nema, a smatrao sam da je to najskuplja opcija. Na kraju sam ipak njih nazvao i pitao i čovjek mi veli oko 1000kn.
U tu cijenu je uključen odvoz i dovoz. Reko može dođite, bio je badnjak.
Odmah sam se pripremio da će troškovi biti barem još 500kn gore i da mašinu nebum vidio prije 02.01.2014.
Ali zahebo sam se u oba slučaja, čovjek me nazvao 30.12. da mi je mašina gotova i da ju mogu dofurati, ja pitam za cifru, veli on, kako smo se dogovorili, 1000kn. Ja sam procvao od veselja jer iako to nije malo para, ovo je ipak mašina od 6000kn, tako da mi je 1000kn prihvatljiv trošak i da, uredno sam dobio račun na točno 1000kn (desetak stavki ima) i garanciju na 6mj.
Eto, ako netko pita, ja mu mogu preporučiti Candy servis i momke iz (SERVIS PRÜGELHOF Zagorska 48).
Toliko od mene za sada. E da, mašina se sada skoro pa ne čuje, samo fino zujanje motora, kao kad je bila nova.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote