View Single Post
Staro 11.05.2022., 10:54   #29
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Možda kolega igofanatic može pomoći/dat savjet što napraviti u ovom slučaju.

Copy/paste maila kojeg sam slao referentima u ispostavi u Pagu ali bez ikakve reakcije sa njihove strane.

===============
Dana 19.04.2014 moj otac koji je ujedno i vlasnik kuće dobio je Rješenje o izvedenom stanju za završenu samostojeću stambenu manje zahtjevnu zgradu klasa: UP/I-361-03/13-11/1164 (rješenje u privitku), te je sada pokrenuo izradu Plana posebnih dijelova zgrade u svrhu etažiranja, gdje nam je izrađivač ukazao na pogrešku koja se potkrala prilikom izrade snimke izvedenog stanja. Kako je otac stariji čovjek, te je želio sve riješiti sam, nitko od nas nije detaljno pregledavao izrađenu dokumentaciju jer smo imali potpuno povjerenje u projektanta.

Naš objekt se sastoji od dvije etaže: prizemlja i kata. Na svakoj etaži su smještene po dvije stambene jedince. Prilikom izrade snimke izvedenog stanja u prizemlju su prikazana dva stana ali su vrata (na slici označeno crvenom bojom) koja su s jedne strane zazidana prikazana kao da su u funkciji te je u rješenju o izvedenom stanju navedeno da se u prizemlju nalazi samo jedna stambena jedinica iako je u nacrtima vidljivo da imaju dva dnevna boravka, dvije kuhinje i dvije kupaone i da jedan stan ima jednu sobu a drugi dvije. Na tlocrtu kata je sve prikazano ispravno.

Ovim putem bih Vas molio za pomoć i savjet na koji način bi se moglo riješiti ovo jer mi je izrađivač plana posebnih dijelova rekao da prvo provjerimo s Vama da se ne izlažemo nepotrebnom trošku jer ukoliko se preda na potvrdu samostalnih uporabnih jedinica da li će se moći dobiti potvrda za četiri stambene jedinice ili da li postoji mogućnost ispravka rješenja o izvedenom stanju?
==========

ta "vrata" su označena crvenom crtom na nacrtu, a plavo i zeleno bi bile nove etaže

evo i linkova na nacrt prizemlja i dio riješenja
https://drive.google.com/file/d/1Fz3...ew?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1iee...ew?usp=sharing

Dakle, što treba napraviti da u prizemlju možemo dobiti dvije etaže, umjesto jedne kako je navedeno u riješenju o legalizaciji?

LP,
pogi
pogi je offline   Reply With Quote