View Single Post
Staro 14.03.2012., 00:00   #139
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor deda_the_mraz Pregled postova
i još par pitanja:
1. kolko su kvalitetni asusi po pitanju zagrijavanja i općenito
2. kaj se više kod asusa isplati N ili K serija?(jel postoji razlika, osim one estetske)
3. kakvi su dellovi laptopi?(imam jednog doma, al nisam radil na njemu uopće)
4. kod kojih laptopa se plaća ime marke?
5. gdi je moguće osigurati tj. produžiti garanciju za laptop? to mora biti tvrtka u kojoj kupim laptop?

1. Trenutno po meni vrh home laptopa, pogotovo sustavom hlađenja.
2. N je izradom kvalitetnija, ali i dosta skuplja, ni K nudi bolje komponente za cijenu, a i izrada je dovoljno dobra za klasu.
3. Uglavnom plastični, posljednje serije su se često pregrijavale. Govorim naravno o Inspironima koji jedini ovdje dolaze u obzir.
4. Rekao bih da su više precjenjeni nego što se plaća ime, npr. HP i Toshiba. Jako rijetko su best buy, u usporedbi s laptopima drgih proizvođača. (Asus i Lenovo prije svih).
5. Bilo gdje, praktički svaka trgovina to nudi i ne, ne mora biti tamo gdje je kupljen laptop.

Što se same preporuke tiče. Neki Asus ili Lenovo s 2g. jamstva, i5 procesorom i 540M ili 6650M grafičkom bi bio ok, poželjan bi bio i i7 i 7200rpm disk. Nabava je u kurcu pa ne mogu tražiti konkretne modele. Možda npr. ovaj Dell, grafička je malo slabija, ali dovoljna za srednje zahtjevno igranje.
redscro je offline   Reply With Quote