View Single Post
Staro 17.02.2010., 20:16   #145
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Toshiba Satellite u500-17f

Detaljne specifikacije:
http://bl.computers.toshiba-europe.c...ibaShop/false/
Ukratko:
13.3" 1280 x 800 "sjajni"
Intel Core2Duo P7450 2.13GHz 3MB l2 cache
2x2GB DDR2 800MHz
500GB Toshiba 5400rpm
nVidia g210m 512 DDR3
6 cell 40Wh
Atheros AR9285
Luxe Brown sa mat tipkovnicom.

Vidio sam da je kolega dao lagani opis svog u500-10n. Mala je razlika, moj ima nVidinu grafičku, 100gb veći hard, 130MHz jaci cpu i Atheros umjesto intela.
Prije ovog prijenosnika sam imao msi s271x i zato ga usporedjujem najvise s njime i to nije dobro jer je msi imao metalno kuciste i bio je puno kvalitetnije izrade od ove Toshibe. Na same performanse nemam prigovora, s obzirom da sam zelio "mali" prijenosnik, a posto mi je to jedino racunalo, zelio sam i solidne performanse, to sam i dobio. Nije gaming laptop, ali se da igrati na njemu. Modern Warfare 2 i sl. rade solidno.

E sad prva stvar koja mi se ne svida je tipkovnica koja djeluje nekvalitetno i jeftino, ovo je cisto subjektivno, rezlicita je izrada i moja stvar navike na drugaciji tip tipkovnice kakvu je imao s271 koja mi je bila savršena i funkcijske i tipke smjera su jednostavno premale). Druga stvar je kućište, koje je OK, ali nije to recimo kao na ThinkPadima, a opet nije kao na nekim acerima i hp-ovima kako sam vidio. Treća stvar je monitor koji je osrednji, nije ni vrhunski, a nije ni loš te opet glossy. Baterija realno traje 2.5 - 2 sata, no postoji opcija za 9 čelijsku bateriju.

Pros:
Performanse
500gb hard
Atheros AR9285 (radi injektiranje)
može se gejmati
2. godine garancija i no matter what guarantee
13.3" - prijenosan i lagan
Hladan (ne grije se jako)

Cons:
Touchpad (voli se blesavo ponašat na toplije ruke)
Tipkovnica (Premale funkcijske i tipke smjera)
Osrednji ekran
Jako slabi zvucnici
Samo 3 USBa
Osrednja kvaliteta kućišta
Cijena (oko 6500kn)
Mihael je offline   Reply With Quote