View Single Post
Staro 24.01.2018., 10:45   #20
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Armirani beton je jako zafrknuta stvar... Problem je sto je to cisti Faradayev kavez, dakle nikakav radio signal nece proci kroz to... Mogu ti iz prve ruke potvrditi jer imam armirani beton u stanu koji je toliko 'jak' da signal od Wifija nemam u prostorijama koje su 3m i 5m zracne udaljenosti od routera... A recimo, u prostoriji gdje je router imam puni signal posvuda, ako udjem u drugu sobu (dakle kroz armirani beton) gubim signal... Cak Wifi extender koji je u drugoj sobi (iza armiranog betona) ima jedva jednu crticu, a udaljen je od vrata sobe 20cm...

FERovac ovdje speaking... JFTR...
Nemože biti Faradejev kavez betonski zid sa 2 armirne mreže sa okama cca 20x10cm. Pogledaj parabolične antene za 2,4GHz da vidiš koliko je gusta mreža da bi većinu (dio ipak prolazi) signala reflektirala na iluminator(mrežu stave samo radi otpora na vjetar). Sam betonski zid unosi cca 20dB gušenja a sa armaturom par dB više.
Po tebi i tvom Faradejevom kavezu bi se satelitska (10-12GHz) mogle napraviti sa betonskom armaturnom mrežom.
Oke se proračunavaju na osnovu valne dužine za koju je misliš koristiti....a to si na FER-u trebao naučiti.

mann - 5GHz još teže prolazi kroz zidove i sa preko 30dB gušenja ali imaš manje smetnji i refleksije su bolje pa može biti kao kod tebe dobro rješenje.
D/G je offline   Reply With Quote