View Single Post
Staro 25.01.2021., 09:35   #488
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
i ja ne vidim smisao projektora za dijagonalu od 50 inča.
za te pare bolje kupi TV i to ne od 50 inča, već dodaj par 100 eura i uzmi minimalno 65 inča.
pusti priče s mjerenjima dijagonala od strane "stručnjaka", da je prevelik ekran itd. ja gledam 110 inča s 3 m i da ti kažem da se brzo navikneš. bilo bi mi možda bolje da se odmaknem 1 metar natrag, ali i ovako je dobro. kad bih išao na tv, uzimao bih minimum minimuma 65 inča. sad dok čekam novi projektor mi je gledati tv na ekranu od 50 inča prejadno.

u tvom slučaju, ako baš hoćeš ići na projektor, ja bih maknuo taj ormar i stavio fiksno platno. ako baš ormar mora ostati, ne vidim drugo nego uzeti neko gotovo platno koje se spušta i montirati ga udaljeno točno za dubinu tog ormara od ćoška, jer u nekom drugom slučaju ne vidim svrhu tog ormara. možeš si napraviti i neki fixed frame, pa ga objesiš na ormar i mičeš po potrebi kad trebaš nešto iz tog ormara - to je u teoriji, ali u praksi ne vidim baš praktičnost tog rješenja. i minimum minimuma s kojom bih išao dijagonalom je 80 inča.
ako ideš i na projektor na stropnu montažu, trebaš provuć kablove (struja, hdmi) ili staviti sve iza kauča na neku policu/regal (source, receiver/pojačalo ako ćeš ga koristiti).

što se odabira samog projektora tiče, ta optoma HD28e, optoma 146x ili ako ćeš se malo rastegnuti, možda se isplati uzeti u obzir i Epson EH-TW5700 (o tome sam razmišljao neko vrijeme).

na kraju sam naručio Epson TH-TW 7000, želja za 4k je bila prevelika (naravno ne native 4k, već pixel shifting). i više nisam htio DLP čip, nego 3LCD.
izekos je offline   Reply With Quote