View Single Post
Staro 14.03.2017., 23:00   #197
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
..Naime za ono sto ja koristim komp ne vidim nikakve prednosti vode.
Dakle Define r5 sa dva naprijed ventilatora od Fractala GP-14 i nazad jedan isto. Na CPU je Noctua NH-D15S sve u silent mode podeseno preko AiSuite...Ne vidim smisao zasto bi samo CPU hladio vodom? koji je smisao? Opet govorim o kompu koji 90% svog vremena i tako radi u nekom idle dok se surfa ili rade neke nezahtjevne office operacije. Najvise sto optereti su igre koje opet ne igraju se po cjele dane a i igre danas nisu toliko CPU intensive.

Ako mi je nesto promaklo napisite, otvorite mi oci
Slazem se u globalu osim šta je i ta "Noktija" teški overkill + njena cijena..kad već
Citiraj:
"govorim o kompu koji 90% svog vremena i tako radi u nekom idle dok se surfa ili rade neke nezahtjevne office operacije"
Jedan LC-CC-120 od 170kn sasvim pristojno ohladi i FX 8xxx odron (bez diranja napona) u prosječno provjetrenom kejsu (npr. 2x12cm ventovi, 1 naprid, 1 otraga..)

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zato kaj imamo normalne procesore, a ne amd.
Mr. mojo Ryzen



Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Kada zbog traženih performansi "klasični" zračni hladnjak dimenzijama i masom dosegne nakaradne veličine, zgodno je razmisliti o rješenju zbog kojeg se nećeš preznojavat kad imaš potrebu pomaknut kantu. Bolje hlađenje je bonus.

Nit je ta vražja noctua baš obično zračno hlađenje, nit su stvari tipa h110 baš "najpravija" vodena hlađenja. Ak malo bolje pogledaš, skoro pa ga dođu na isto.

Ajmo malo obrnutom logikom. Uzeo si elegantno i praktično AIO vodeno, koje po tom R5 možeš razmještat skoro kak hoćeš, prepilio si kiler na pola, bacio pumpu van, umjesto dvije plastične cijevi si stavio hrpu metalnih cjevčica, sve si to strpao na hrpu i stavio da visi s matične. E pa sad, ko je tu lud?
Pa baš je logika u Fractal nagurat nakaradu od 1,2kg sa 17-18cm visine jer se može, a kad je nakarada dobro pritegnuta metalnim bekplejetom nema zime, a nema ni LAN partija van kuće pa kejs ne mrda...

Nakarada bar nema pumpicu sa simboličnim MTBF, a mogu drmnit i pasivu bez da smanjim napone (trenutni Thermaldrek Frio X.), na AIO se nisam to usudija budući da fantastične temp. kad startaš vodeno (Corsair H50 i Antec H20 620) nakon 5-10min. dođu na razinu CM Hypera 212+ od 200kn (tadašnja cijena).

Ma mrš u prodaju

http://www.njuskalo.hr/procesori/vod...oglas-10702677
http://www.njuskalo.hr/procesori/cor...oglas-12394604

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ne zelim bucno govno od pumpe sa protokom od 24L na sat i strepnju da ce mi popucati svaki tren crijeva . Argumenti ti ne piju vodu Imam i ja takav idle i sto sad
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote